Kuruluş Osman Geliyor! Kuruluş Osman’ın Oyuncu Kadrosu Açıklandı! Kuruluş Osman Kim Kimdir?


Güncelleme: 18 Kasım 2019 : 11:33
0

Yeni sezonun en iddialı işleri arasında yer alan Kuruluş Osman dizisi için geri sayım başladı.

Uzun süredir hazırlıkları devam eden Kuruluş Osman dizisinin başlamasına sayılı günler kaldı!

Başrolünde Burak Özçivit’in yer aldığı atv ekranlarında yayınlanacak Kuruluş Osman dizisinin oyuncu kadrosu açıklandı.

İlk Bölüm Ne Zaman?

Hazırlıkları aylar önce başlayan Kuruluş Osman dizisinin yayın tarihi de geçtiğimiz günlerde belli olmuştu.

Atv ekranlarında Çarşamba akşamları yayınlanmaya hazırlanan Kuruluş Osman dizisinin ilk bölümü 20 Kasım Çarşamba günü saat 20.00’de izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Kuruluş Osman Oyuncu Kadrosu

Kuruluş Osman dizisinde başrolünde Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Bey karakteriyle yer alacak olan Burak Özçivit’in yanı sıra; Ragıp Savaş, Saruhan Hünel ve Nurettin Sönmez gibi isimler de rol alacak. Ragıp Savaş dizide Dündar karakterine hayat verirken, Saruhan Hünel ise Alişar rolünü canlandıracak.

Kuruluş Osman Kim Kimdir?

Kuruluş Osman dizisinin kadrosunda yer alacak diğer isimler ve canlandıracakları karakterler ise şöyle; İsmail Hakkı (Samsa),Tuğrul Çetiner (Yannis), Ayşegül Günay (Zöhre), Alma Terzic (Sofia), Emre Basalak (Gündüz), Abdül Süsler (Kalonoz), Eren Hacısalihoğlu (Batur), Özge Törer (Bala Hatun), Buse Arslan (Aygül), Aslıhan Karalar (Burçin), Serhan Onat (Aybars), Uğur Arslan (Nizamettin), Açelya Özcan (Ayşe Hatun) , Emel Dede (Gonca), Yiğit Uçan (Boran), Ali Sinan Demir (Tursun), Şevket Çapkınoğlu (Megala), Ayşen Gürler (Helen), Yaşar Aydınlıoğlu (Yorgopolos).

Aylar Süren Hazırlık

Kuruluş Osman dizisinin hazırlık sürecinde; 150 kişilik sanat grubu; binlerce kılıç, kalkan, hançer, mızrak, yaydan oluşan döneme ait silahlar, döneme ait mobilyalar, günlük eşyalar ve aksesuvarlar üretti.

150 Bin Metrekare Kumaş Kullanıldı

Dekorların inşası altı ay sürerken, sanat grubu yüz elli bin metrekare kumaş kullandı.

Diziye Özel At Çiftliği!

Dizi için 70 adet at satın alındı ve Bozdağ Film Platosu’nda at çiftliği kuruldu.

Dizide atlar dışında; koyunlar, keçiler, bülbüller, keklikler, yılanlar, fareler ve akrepler de kullanıldı. Sette sürekli veteriner hekim bulunduruluyor

5 Bin Yardımcı Oyuncu

‘Kuruluş Osman’ın ilk bölümünde 5 bin yardımcı oyuncu rol aldı. 40 kişilik ana kadronun yanında 150 kişilik aksiyon ekibi de dizide görev aldı.

Kamera arkası ise 400 kişiden oluşuyor. Kostüm ekibi, ana oyuncular için 120 kostüm dikti. Kostüm ve zırhın üretiminde 50 bin metrelik eskitilmiş özel kumaş kullanıldı.