Kuruluş Osman Geliyor! Kuruluş Osman’ın İlk Fragmanı Yayınlandı! Kuruluş Osman Ne Zaman Başlayacak?


Güncelleme: 10 Ekim 2019 : 17:04
0

Diziseverlerin uzun bir süredir merakla beklediği tarihi dizisi Kuruluş Osman’dan ilk fragman geldi!

Yeni sezonun en iddialı projeleri arasında yer alan başrolünde Burak Özçivit’in yer aldığı Kuruluş Osman dizisinin ilk fragmanı televizyon ve sosyal medya üzerinden yayınlandı.

Kuruluş Osman Hangi Kanalda?

Ünlü oyuncu Burak Özçivit’in Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Bey karakterine hayat vereceği Kuruluş Osman dizisi atv ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Uzun bir süredir bu role hazırlanan Burak Özçivit’in yer aldığı fragman ilk günden büyük bir ilgi görerek trend videolar arasına girmeyi başardı.

Kuruluş Osman Yayın Günü ve Tarihi Ne?

Fragmanı bile olay yaratmaya yeten Kuruluş Osman dizisinin başlangıç tarihi ise hala açıklanmadı. Dizinin Çarşamba akşamları ekrana gelmesi bekleniyor.

Fragmanda Neler Var?

Kuruluş Osman’ın ilk tanıtımında; Osman Bey sisler arasından atıyla babası Ertuğrul Bey’in otağına gelir ve kararlı biçimde bey otağına yürür. Otağın kapısını açmasıyla ışık huzmeleri arasında sahibini bekleyen tahtı görür. Tahtın üzerinde sancak, pusat ve rahnenin üzerinde Kur’an’ı Kerim vardır. Kur’an-ı Kerim’de Fetih sûresi sayfası açıktır.

Osman, tahta doğru hareket ettikçe yer sarsılır. Dış seste, Şeyh Edebali ona iktidarı, kuracağı cihan devletini müjdeler ve beylik öğütleri verir. Osman’ın göğsünde kuracağı ve nesli tarafından dünyaya yayılacak olan cihan devletini temsil eden çınar ağacı belirir. Diz çöken ve başını göğe çeviren Osman Bey, hilali görüp Allah’a teslim olur. Tahta tekrar baktığında ise taht boştur. Sancak, pusat ve Kur’an-ı Kerim, Osman’ın gönlüne işlenmiştir.

Şeyh Edebali’nin Sözleri Fragmanda

Tanıtıma Şeyh Edebali’nin “Ey Oğul! Unutma! Yolumuz; ezelden ebede kadardır. Gayemiz; gönüller yapmaktır. Davamız; kul olmaktır”, “Ey Oğul! Hilalin gölgesinde adalet ol. Merhamet ol. Derman ol. Gazi ol. Devlet ol” ve “Ey Oğul! Millete bey olasın. Mazlumlara Fatih olasın. Zalimlere Yavuz olasın. Diyarlara Süleyman olasın. Devleti ebed müddet olasın” sözleri damga vurdu.

Atv ekranlarında izleyici ile buluşacak olan Kuruluş Osman dizisinin baş rolünde Burak Özçivit yer alırken dizinin yapımcılığını ise Mehmet Bozdağ üstlenmekte.