Kuruluş Osman Dizisinin Yayın Tarihi Açıklandı! Kuruluş Osman 1. Bölüm Ne Zaman?


Güncelleme: 12 Kasım 2019 : 13:11
0

Atv ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanan sezonunun en iddialı projelerinden Kuruluş Osman’ın ne zaman başlayacağı belli oldu.

Başrolünde Burak Özçivit’in yer alacağı Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş dönemini konu alan dizinini ilk bölüm tarihi açıklandı.

İşte İlk Bölüm Tarihi

Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Bey’e Burak Özçivit’in hayat vereceği Kuruluş Osman dizisinin ilk bölümü 20 Kasım Çarşamba akşamı saat 20.00’de atv ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Kuruluş Osman, küçük bir çadırdan çıkıp dev bir imparatorluğa dönüşen Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş hikayesini anlatıyor.

Kuruluş Osman Dizisi Nerede Çekiliyor?

Kuruluş Osman dizisinin seti İstanbul’un Beykoz semtinde yer alan Riva bölgesinde bir platoda kuruldu.

Avrupa’nın En Büyük Platosu

Platoda; devasa kaleler, hanlar, hamamlar, camiler, kiliseler, en ince ayrıntısına kadar titizlikle inşa edildi. Şu anda Avrupa’nın en büyüğü olan platoda 60 ayrı marangoz ekibi çalışıyor.

Dizide 800 metrelik yapay göl ise koca bir nehir olarak aktarılacak. Kuruluş Osman dizi setinde 1500 kişi çalışmakta.

Kuruluş Osman Dizisi Oyuncu Kadrosu

Başrolünde Osman Bey rolüyle Burak Özçivit’in yer aldığı dizide Ragıp Savaş, Aslıhan Karalar, Nurettin Sönmez, Aslı Törer, Cengiz Coşkun gibi isimler rol alıyor.

Kuruluş Osman Dizisi Künye

Atv ekranlarında izleyici ile buluşacak olan Kuruluş Osman dizisinin başrolünde Burak Özçivit yer alırken dizinin yapımcılığını Mehmet Bozdağ üstlenmekte.

Kuruluş Osman dizisinin yönetmen koltuğunda ise Metin Günay oturmakta.

Fragmanları Rekor Kırdı!

Kuruluş Osman dizisinin bugüne kadar iki tanıtımı yayınlandı. Yayınlanan iki tanıtım da sosyal medyada binlerce beğeni alarak izlenme rekoru kırdı.

Yayınlanmadan rekorlara imza atan dizinin ikinci tanıtımı bir haftada 35 milyon izlenme aldı. İlk tanıtımı sanal alemde 20 milyondan fazla izlenen ‘Kuruluş Osman’, iki tanıtımı ile 55 milyondan fazla izlenme alarak kırılması güç bir rekor elde etti.

Sosyal Medyada Trend Oldu

Dizi, ikinci tanıtımda kullandığı #DevletOlmak hashtag’i ile de adından söz ettirdi.

#DevletOlmak hashtag’i ile yayınlanan tanıtım Twitter’da Türkiye ve dünya gündemine birinci sıradan girdi. ‘Kuruluş Osman’ın ikinci tanıtımı bir hafta içerisinde yalnız Twitter’da 52 milyon 625 bin etkileşim alırken; Twitter, İnstagram, Facebook ve Youtube’da 35 milyondan fazla izlendi.