Kuruluş Osman Dizisine Sürpriz Transfer! Kuruluş Osman Dizisi Balgay Kimdir?


Güncelleme: 12 Şubat 2020 : 15:57
0

Atv ekranlarının reyting rekortmeni tarihi dizisi Kuruluş Osman kadrosunu güçlendirerek yoluna devam ediyor.

Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde olan farklı kadro ve yeni hikayesiyle yoluna devam eden Kuruluş Osman dizisinin kadrosuna iki yeni isim katıldı.

Çarşamba akşamları atv ekranlarında izleyici ile buluşmaya devam eden Kuruluş Osman dizisine ünlü aktör Yurdaer Okur ve genç oyuncu Burak Çelik katıldı.

Yurdaer Okur, Kuruluş Osman dizisinde Moğol komutanı Balgay karakterine hayat verecek.

Kuruluş Osman dizisinin yeni oyuncularının da yer alacağı 10. Bölümü 12 Şubat Çarşamba akşamı saat 20.00’de atv ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Kuruluş Osman Dizisinin 10. Bölümünde Neler Yaşanacak?

Kuruluş Osman’ın yeni bölümünde, Moğol tehlikesi heyecanlı anlara neden olacak.

Alişar’ın adamları tarafından pusuya düşürülen Gündüz, ağır yaralı vaziyette Kayı obasındadır. Osman ağabeyine saldıranları yakalamak için harekete geçerken, Şeyh Edebalı, Bala’yı isteyen Alişar’ı reddeder.

Müneccim Abdül kılığında Alişar Bey’i etkisi altına alan Yannis, Sofia’yla birlikte Alişar Bey’i Osman’a ve Şeyh Edebalı’ya karşı kışkırtır. Kayı obasına giden Alişar Bey, Dündar Bey’e meydan okuyarak kendisinden çalınan altınların iadesini talep eder.

Moğol tehlikesini sezen ve Kayıların geleceğini tehlikede gören Dündar Bey, obanın teyakkuza geçmesini ister. Osman’ın ise farklı bir planı vardır.

Moğolların Söğüt’e geldiğini öğrenen Osman ne yapacak? Gündüz kurtulabilecek mi? Yannis ve Sofia’yla ittifak arayan Alişar Bey’in yeni hamlesi ne olacak?

Kuruluş Osman Dizisi Oyuncu Kadrosu

Reyting rekortmeni Kuruluş Osman dizisinin başrollerinde Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Bey rolüne hayat veren Burak Özçivit’in yanı sıra Saruhan Hünel, Ragıp Savaş, Ayşegül Günay, Nurettin Sönmez, Özge Törer ve Alma Terzic gibi isimler yer alıyor.

Yapımcılığını Bozdağ Film’in üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda Metin Günay’ın oturmakta.

Yurdaer Okur Kimdir?

Yurdaer Okur, 29 Ekim 1974’te Rize’de dünyaya geldi.

Bafra Süper Lisesi’ni bitirdikten sonra Akdeniz Üniversitesi “Turizm İşletmeciliği” bölümüne girdi. Üç sene bu okulda okuduktan sonra işletmenin kendisine göre olmadığını anladı ve 1994 senesinde Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünü kazandı.

Daha Sonra M.S.Ü Devlet Konservatuvar’ında yüksek lisans yaptı. 1999’da Genco Erkal ile tanışan Okur, Dostlar Tiyatrosu’na katılarak Yalınayak Sokrates adlı oyunda oynadı.

Ardından 2000 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda yevmiyeli oyuncu olarak yer almaya başladı. Daha sonra, 2002 yılında kadrolu olarak Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’na atandı.

Yurdaer Okur, 2000 yılından başlayarak Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü bünyesinde birçok oyunda yer aldı ve yönetmenlik yaptı.

Diyarbakırlı Gençlere Drama Dersleri verdi. Tiyatro aktörlüğünün dışında, Sinema ve televizyon çalışmaları da yapmaktadır.