Kurşun Dizisinin Yayın Tarihi Belli Oldu! Kurşun Dizisi Ne Zaman Başlıyor? Kurşun Dizisi Hangi Kanalda?


Güncelleme: 27 Eylül 2019 : 12:56
0

Yeni yayın sezonunun en iddialı işleri arasında gösterilen Kurşun dizisinin ne zaman başlayacağı belli oldu.

Başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Burçin Terzioğlu, Berrak Tüzünataç gibi isimlerin yer aldığı Kurşun dizisi Fox tv’nin yeni sezondaki en iddialı dizileri arasında yer alıyor.

Fox tv ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanan Kurşun dizisinin ilk bölümünün yayın tarihi belli oldu.

Dönem dizisi olan Kurşun 23 Ekim Çarşamba akşamı akşamı saat 20.00’de ilk bölümü ile Fox tv ekranlarında yayınlanacak.

Yayın tarihi açıklanan Kurşun dizisinden yeni görseller de diziseverlerle paylaşıldı. 1970’li yıllarda geçen bir dönem dizisi olan Kurşun nostaljik görselleri ile de dikkat çekmeye devam ediyor.

Most Yapım prodüksiyonluğunda hayata geçirilen ve 1970’li yılların İstanbul’unda geçen hikayesi ile şimdiden dikkatleri üzerine toplamayı başaran Kurşun dizisi Fox tv’de yayınlanacak.

Kurşun Dizisi Oyuncu Kadrosu

Diziseverler tarafından merakla beklenen Kurşun dizisinde; Engin Altan Düzyatan, Burçin Terzioğlu, Berrak Tüzünataç, Sarp Akkaya, Engin Şenkan, Kürşat Alnıaçık, Seda Akman, Bora Akkaş, Begüm Akkaya, Gülizar Irmak, Şebnem Dilligil ve Cem Kurtoğlu gibi ünlü oyuncular rol alıyor.

Kurşun Dizisi Künye

Fox tv ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanan Kurşun dizisi Most Production yapımcılığında hayata geçiriliyor.

Kurşun dizisinin proje tasarımını Gül Oğuz yaparken, yönetmen koltuğunda ise Murat Can Oğuz ve Burak Arlıel oturmakta.

Dizinin senaryosunu ise Kerem Deren, Çisil Hazal Tenim ve Ayberk Çınar birlikte kaleme almakta.

Kurşun Dizisinin Konusu Ne?

İstanbul’un 1970’li yıllarına ışık tutan “Kurşun”, adalet arayan Orhan Atmaca isimli bir savcının, kalemine güvenen hırslı gazeteci Leyla Devrim’le birlikte verdikleri mücadeleyi anlatıyor.

Orhan ve Leyla aşklarıyla, hırslarıyla 70’lerin renkli mahalle kültürü ve karanlık yer altı dünyası arasında savrulurken, izleyici de bir ülkenin özgür, çılgın, umutlu gençliğinin kavgayla, siyasetle, aşkla ve müzikle büyüyüp kabadayılıktan mafyaya, rocktan arabeske, köylerden şehirlere, şehirlerden başka yeni bir ülkeye dönüşmesine tanık olacak.

Kurşun Dizisi Nerede Çekiliyor?

Çekimleri İstanbul’un Arnavutköy semtinde gerçekleştirilecek olan Kurşun dizisinin yayın tarihi ve yayın günü ise henüz belli değil.