Kurşun Dizisi Nuri Kargı Kimdir? Kürşat Alnıaçık Kimdir?


Güncelleme: 30 Ekim 2019 : 17:43
0

Fox tv ekranlarında geçtiğimiz hafta yayınlanmaya başlayan Kurşun dizisi iddialı senaryosu kadar geniş oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor.

Başrollerinde Burçin Terzioğlu, Engin Altan Düzyatan, Berrak Tüzünataç, Sarp Akkaya, Engin Şenkan gibi isimlerin yer aldığı Kurşun dizisinde dikkat çeken isimlerden birisi de İstanbul’un Boğası lakaplı Nuri Kargı karakterine hayat veren Kürşat Alnıaçık.

Kurşun Nuri Kargı Kim?

İstanbul’un boğası. Tüm yer altının babası.

Seneler önce bir adam evden çıktı. Ardında kızı Leyla’yı eşi Nahide’yi bıraktı. Zaman geçti, bu yalnız adamın kudreti sınırları aştı. İstanbul’un Boğası oldu. Sözünün üstüne söz söylenmez oldu. Yakıp yıkmaya devam etti. Bütün zaaflarından, sevgiden arınmıştı ruhu. Ama gün geldi kızı Leyla ile Nuri’nin yolları kesişti. Tek bir adam uğruna: Savcı Orhan Atmaca.

Kürşat Alnıaçık Kimdir?

Kürşat Alnıaçık, 1962 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümünden 1985 yılında mezun oldu. Alnıaçık kendisi gibi oyuncu olan Gerçek Sağlar ile evlidir.

Konservatuar eğitimi sırasında Geyvan McMillen ile tanıştı ve 1983–1984 yılları arasında ondan modern dans eğitimi aldı. Okul sonrası İngiltere’ye British Counsel bursu ile gitti orada London Academy Music and Dramatic Art School’da tiyatro eğitiminin yanı sıra London Content Dance School’a da devam etti.

Kürşat Alnıaçık, 1986 yılında Türkiye’ye döndüğünde ve BursaDevlet Tiyatrosu’nda stajyer olarak göreve başladı. Bursa’daki stajyerlik döneminde Uludağ Üniversitesi’nde modern dans dersleri verdi.

Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra birçok sinema, televizyon ve seslendirme çalışmaları da yapmaktadır. 2008-2009 döneminde Kent Oyuncuları’na misafir oyuncu olarak katılmıştır.

Atv ekranlarında yayınlanan Mehmet Aslantuğ ile Arzum Onan’ın başrolleri paylaştığı Sıcak Saatler dizisindeki Ceyhun rolü ile geniş kitlelerce tanındı.

Ünlü aktör, Sakarya Fırat, Medcezir, Kara Sevda, Kayıp, Deli Yürek gibi dizilerde, Uzun Hikaye, Kirpi, Beni Sen Anlat gibi sinema filmlerinde rol aldı.

Kurşun Dizisi

Most Production imzasıyla hayata geçirilen Kurşun dizisinin yapımcılığını Gül Oğuz üstlenmekte. Yönetmen koltuğunda Murat Can Oğuz ve Burak Arlıel’in oturduğu dizinin senaryosunu Kerem Deren, Çisil Hazal Tenim ve Ayberk Çınar’ın kaleme almakta.

Kurşun dizisi 1970’lerin İstanbul’unda adalet arayan Savcı Orhan Atmaca (Engin Altan Düzyatan) ve kalemine güvenen hırslı gazeteci Leyla Devrim’in (Burçin Terzioğlu) yer altı dünyasına karşı birlikte verdikleri mücadeleyi konu alıyor.