Kurşun Dizisi Leyla Kimdir? Burçin Terzioğlu Yeni Rolünü Anlattı!


Güncelleme: 11 Ekim 2019 : 15:44
0

Fox tv ekranlarında kısa bir süre sonra izleyici ile buluşmaya hazırlanan Kurşun dizisinde geri sayım başladı.

Başrollerinde Burçin Terzioğlu, Engin Altan Düzyatan, Sarp Akkaya ve Berrak Tüzünataç gibi isimlerin yer aldığı Kurşun 1970’li yıllarda geçen bir dönem dizisi.

Kurşun dizisinin başrolünde yer alan ve televizyon dizilerinin aranılan oyuncularından olan Burçin Terzioğlu yeni projesini ve karakterini anlattı.

Dizide Leyla isimli bir gazeteciye hayat vermeye hazırlanan Burçin Terzioğlu yeni rolünü şimdiden çok sevdiğini duyurdu.

Bir dönem dizisinde güçlü bir kadın karaktere hayat verecek olan Burçin Terzioğlu, 70’li yılların haber ve fotoğraflarını inceleyerek ön hazırlık yaptığını açıkladı.

Leyla karakterinin kendisini heyecanlandırdığını ifade eden başarılı oyuncu Terzioğlu, rolünü ise şöyle anlattı:

“70’li yılların Türkiye’sinde kendini dürüst ve gerçek haberler yapmaya adamış, ailesinin içinde yaşadığı tüm çıkmazlar ve acımasızlıklara rağmen direnmiş, gücünü hiç kaybetmemiş, yanlış yollara sapmamış ve bunun mücadelesini verirken hep yalnız kalmış, tek başına savaşmış, korkularından aşık bile olamamış genç bir gazeteci Leyla Devrim. Çözülemez sorunlar karşısında koruyabildiği cesareti ve dirayeti karakteri, renkli ve tutkulu bir hale getiriyor. Dönemin sıkıntılı zamanlarını anlatma şekli, adaleti savunurken verdiği savaşın içindeki kısmi yenilgilere bakışı senaryoda çok gerçekçi anlatılmış. Bu da Leyla’yı sevmemde büyük etki sağladı.”

Kurşun Dizisinin Konusu Ne?

İstanbul’un 1970’li yıllarına ışık tutan “Kurşun”, adalet arayan Orhan Atmaca isimli bir savcının, kalemine güvenen hırslı gazeteci Leyla Devrim’le birlikte verdikleri mücadeleyi anlatıyor.

Orhan ve Leyla aşklarıyla, hırslarıyla 70’lerin renkli mahalle kültürü ve karanlık yer altı dünyası arasında savrulurken, izleyici de bir ülkenin özgür, çılgın, umutlu gençliğinin kavgayla, siyasetle, aşkla ve müzikle büyüyüp kabadayılıktan mafyaya, rocktan arabeske, köylerden şehirlere, şehirlerden başka yeni bir ülkeye dönüşmesine tanık olacak.

Kurşun Dizisi Oyuncu Kadrosu

Diziseverler tarafından merakla beklenen Kurşun dizisinde; Engin Altan Düzyatan, Burçin Terzioğlu, Berrak Tüzünataç, Sarp Akkaya, Engin Şenkan, Kürşat Alnıaçık, Seda Akman, Bora Akkaş, Begüm Akkaya, Gülizar Irmak, Şebnem Dilligil ve Cem Kurtoğlu gibi ünlü oyuncular rol alıyor.

Kurşun Dizisi Künye

Fox tv ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanan Kurşun dizisi Most Production yapımcılığında hayata geçiriliyor.

Kurşun dizisinin proje tasarımını Gül Oğuz yaparken, yönetmen koltuğunda ise Murat Can Oğuz ve Burak Arlıel oturmakta. Dizinin senaryosunu ise Kerem Deren, Çisil Hazal Tenim ve Ayberk Çınar birlikte kaleme almakta.