Kurşun Dizisi İçin Geri Sayım Başladı! Kurşun Dizi Setinden Tarih Kokan Görüntüler Geldi!Kurşun Dizisi Ne Zaman Başlıyor?


Güncelleme: 20 Eylül 2019 : 11:24
0

Başrollerinde Engin Altan Düzyatan ve Burçin Terzioğlu’nun yer aldığı Kurşun dizisinden yeni görüntüler gelmeye devam ediyor.

Fox tv ekranlarında kısa bir süre sonra izleyici ile buluşmaya hazırlanan Kurşun dizisinin setinden yeni görüntüler izleyici ile paylaşıldı.

Most Yapım prodüksiyonluğunda hayata geçirilen ve 1970’li yılların İstanbul’unda geçen hikayesi ile şimdiden dikkatleri üzerine toplamayı başaran Kurşun dizisi Fox tv’de yayınlanacak.

Kurşun Dizisi Oyuncu Kadrosu

Diziseverler tarafından merakla beklenen Kurşun dizisinde; Engin Altan Düzyatan, Burçin Terzioğlu, Berrak Tüzünataç, Sarp Akkaya, Engin Şenkan, Kürşat Alnıaçık, Seda Akman, Bora Akkaş, Begüm Akkaya, Gülizar Irmak, Şebnem Dilligil ve Cem Kurtoğlu gibi ünlü oyuncular rol alıyor.

Kurşun Dizisi Künye

Fox tv ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanan Kurşun dizisi Most Production yapımcılığında hayata geçiriliyor.

Kurşun dizisinin proje tasarımını Gül Oğuz yaparken, yönetmen koltuğunda ise Murat Can Oğuz ve Burak Arlıel oturmakta.

Dizinin senaryosunu ise Kerem Deren, Çisil Hazal Tenim ve Ayberk Çınar birlikte kaleme almakta.

Kurşun Dizisinin Konusu Ne?

İstanbul’un 1970’li yıllarına ışık tutan “Kurşun”, adalet arayan Orhan Atmaca isimli bir savcının, kalemine güvenen hırslı gazeteci Leyla Devrim’le birlikte verdikleri mücadeleyi anlatıyor.

Orhan ve Leyla aşklarıyla, hırslarıyla 70’lerin renkli mahalle kültürü ve karanlık yer altı dünyası arasında savrulurken, izleyici de bir ülkenin özgür, çılgın, umutlu gençliğinin kavgayla, siyasetle, aşkla ve müzikle büyüyüp kabadayılıktan mafyaya, rocktan arabeske, köylerden şehirlere, şehirlerden başka yeni bir ülkeye dönüşmesine tanık olacak.

Kurşun Dizisi Nerede Çekiliyor?

Çekimleri İstanbul’un Arnavutköy semtinde gerçekleştirilecek olan Kurşun dizisinin yayın tarihi ve yayın günü ise henüz belli değil.

Engin Altan Düzyatan Kimdir?

Engin Altan Düzyatan 26 Temmuz 1979 tarihinde, İzmir’de dünyaya geldi. 40 yaşındaki oyuncu Aslan burcu. Neslişah Alkoçlar ile evli olan Engin Altan Düzyatan iki çocuk babası.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde mezun olarak eğitim hayatını tamamladı. Üniversiteden mezun olmasının ardından İstanbul’a yerleşen genç oyuncu, burada profesyonel olarak aktörlük kariyerine başladı.

2001 yılında İstanbul’da oyunculuk kariyerine başlayan Düzyatan ilk olarak Ruhsar dizisinde boy göstedi. Kenter ve DOT tiyatrolarında görev yaptı.

Düzyatan, Yeditepe İstanbul, Koçum benim ve Alacakaranlık adlı dizilerle oyunculuk deneyimini arttırdı. Düzyatan’ın rol aldığı ilk sinema filmi ise Mehmet Altıoklar’ın yönettiği Beyza’nın Kadınları oldu.

Bir Bulut Olsam, Kapalıçarşı, Son, Yol Ayrımı, Cinayet gibi televizyon dizilerinin yanı sıra Cennet, Romantik Komedi 1 ve Romantik Komedi 2, Bir Avuç Deniz, New York’ta 5 Minare, Anadolu Kartalları, Bu İşte Bir Yalnızlık Var gibi birçok yapımda yer alarak adından söz ettirdi.

2012 yılında Los Angeles Movie Awards’da Bir Avuç Deniz filmindeki performansı ile “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazanmıştır.