Kurşun Dizisi Feraye Kargı Kimdir? Seda Akman Kim? Seda Akman Hangi Dizilerde Oynadı?


Güncelleme: 6 Kasım 2019 : 09:48
0

Fox tv ekranların yayınlanmaya başlayan Kurşun dizisi sürükleyici hikayesi ile seyirciyi içine çekmeyi başardı.

Başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Burçin Terzioğlu, Sarp Akkaya, Engin Şenkan, Berrak Tüzünataç ve Kürşat Alnıaçık gibi isimlerin rol aldığı Kurşun dizisi Çarşamba akşamları Fox tv ekranlarında izleyici ile buluşmaya devam ediyor.

1970’lerin İstanbul’unda geçen tarihi dizi entrikalarla dolu senaryosunun yanı sıra geniş oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Kurşun dizisindeki rolü ile beğeni toplayan isimlerden birisi de Feraye Kargı karakterine hayat veren Seda Akman.

Feraye Kargı Kimdir?

Nuri’nin ikinci eşi. Eski assolist. Hırslı, gözükara, Nuri’nin ruhundaki karanlığın kaynağı.

Feraye evde ara ara bir sanat müziği patlatır, buğulu sesiyle dört duvarı inletir. Ama sanmayın acıyla söyler bu şarkıları. Feraye ömrü hayatı boyunca keder nedir bilmemiş.

Hep refah hep varlık içinde yaşamış. Zamanın büyük assolistlerinden. Bugünse Nuri Kargı’nın biricik eşi, İstanbul’un Boğası’nın ardındaki karanlık eli.

Seda Akman Kim?

Seda Akman 13 Ocak 1978 tarihinde Kütahya’da dünyaya geldi. 41 yaşındaki ünlü oyuncu Oğlak burcu.

1997 yılında Ankara Bilkent Üniversitesi’nde diksiyon ve oyunculuk üzerine üç aylık bir kurs gördükten sonra aynı yıl Kanal 6’da Jetset adında bir TV programı sundu.

Ankara’da yaşadığı dönemde 1998’de Miss Palmolive seçildi. Daha sonra aynı yıl 23 ülke güzelinin katıldığı Miss Intercontinental yarışmasında dördüncü oldu. 1999’da Best Model of Turkey yarışmasında Best Fotomodel seçildi.

2000-2004 yılları arasında Number One ve Dream TV’de farklı programlarda sunuculuk yaptı.

Yer Aldığı Projeler

2003 yılından beri TV dizilerinde oyunculuk yapmaya devam eden Seda Akman, ilk olarak ATV’de yayınlanan Ölümsüz Aşk adlı dizide rol aldı.

Oynadığı diziler arasında Bir İstanbul Masalı, Kanlı Düğün, Emret Komutanım, Annem, Mükemmel Çift, Behzat Ç., Küçük Sırlar, Eve Düşen Yıldırım, Fatih, Bu Şehir Arkandan Gelecek, Kalp Atışı ve Acil Servis yer almaktadır.

Kurşun Dizisi

Most Production imzasıyla hayata geçirilen Kurşun dizisinin yapımcılığını Gül Oğuz üstlenmekte. Yönetmen koltuğunda Murat Can Oğuz ve Burak Arlıel’in oturduğu dizinin senaryosunu Kerem Deren, Çisil Hazal Tenim ve Ayberk Çınar’ın kaleme almakta.

Kurşun dizisi 1970’lerin İstanbul’unda adalet arayan Savcı Orhan Atmaca (Engin Altan Düzyatan) ve kalemine güvenen hırslı gazeteci Leyla Devrim’in (Burçin Terzioğlu) yer altı dünyasına karşı birlikte verdikleri mücadeleyi konu alıyor.