Kral Arthur: Kılıç Efsanesi Filmi TV’de İlk Kez Yayınlanacak! Kral Arthur: Kılıç Efsanesi Filmi Konusu Ne?


Güncelleme: 12 Kasım 2019 : 13:42
0

Kanal D ekranlarında dünya sinemasının önemli örnekleri arasında gösterilen Kral Arthur: Kılıç Efsanesi filmi izleyici ile buluşacak.

Sinemaseverleri ekran başına toplayacak olan Kral Arthur: Kılıç Efsanesi filminin başrollerinde Charlie Hunnam, Jude Law, Astrid Berges-Frisbey, Djimon Hounsou ve Eric Bana gibi önemli isimler yer alıyor.

Fantastik, aksiyon ve macera türündeki “Kral Arthur: Kılıç Efsanesi” filminin orijinal ismi King Arthur: Legend of the Sword.

Dünyanın en önemli yönetmenleri arasında gösterilen Guy Ritchie’nin yönettiği filmi 2017 yılında ABD ve İngiltere ortak yapımı olarak hayata geçirildi.

Televizyonda ilk kez yayınlanacak olan Kral Arthur: Kılıç Efsanesi filmi 12 Kasım Salı günü saat 20.00’de Kanal D ekranlarında sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Kral Arthur: Kılıç Efsanesi Filminin Konusu Ne?

Babası öldürülen ve doğuştan sahip olduğu taht hakkı amcası tarafından gasp edilen Arthur şehrin arka sokaklarında son derece zor koşullarda büyür. Kılıcı taştan çektiğinde ise bütün hayatı alt üst olur. Artık istese de istemese de gerçek mirasına sahip çıkmak zorundadır.

Arthur henüz çocukken babası öldürüldüğünde, amcası Vortigern tahta geçer. Doğuştan kazanılan bu hakkı kendisinden çalınan ve kim olduğuna dair hiçbir fikri olmayan Arthur ise şehrin arka sokaklarında, ekmeğini taştan çıkaran biridir. Ancak bir kez kılıcını taştan çektiğinde, bütün hayatı alt üst olur ve hoşuna gitse de gitmese de gerçek mirasına sahip çıkmak zorunda kalacaktır.

Londra sokaklarında büyümüş Arthur, saplandığı yerden efsanevi kılıç Excalibur’u çıkarana dek kral soyundan olduğunu hiç bilmemiştir. Ancak iş kılıcı çıkarmakta değil, doğru kullanmayı bilmektedir. Krala isyan eden bir gruba katılan Arthur, ailesini öldürerek tahta çıkan acımasız Vortigern’i alt etmeye çalışacaktır.

Yönetmenliğini Guy Ritchie’nin üstlendiği filmin senaryosu ise Joby Harold’a ait.

Charlie Hunnam Kimdir?

Charlie Hunnam, 10 Nisan 1980 tarihinde İngiltere, Newcastle’de dünyaya geldi. Asıl adı Charles Matthew Hunnam’dır. Babası William Hunnam, annesi Jane Hunnam’dır.

2000 yılında Channel 4 dizisi Queer as Folk’taki Nathan Maloney karakteriyle tanındı. 2002 yılında “Nicholas Nickleby” adlı sinema filminde ilk başrolünü oynadı. 2003 yılında “Soğuk Dağ” filminde Jude Law, Nicole Kidman ve Renée Zellweger ile birlikte rol aldı.

2017 yılında yönetmenliğini Guy Ritchie’nin yaptığı “King Arthur: Legend of the Sword /Kral Arthur: Kılıç Efsanesi filminde Charlie Hunnam kral Arthur karakterini canlandırdı. Sons of Anarchy dizisinde Jackson ‘Jax’ Teller rolüne hayat verdi.