Kenan İmirzalıoğlu Setlere Geri Döndü! Alef Dizisinden İlk Görüntüler Yayınlandı! Alef Dizisi Konusu Ne?


Güncelleme: 5 Kasım 2019 : 14:37
0

Kenan İmirzalıoğlu’nun dizi setlerine geri döneceği Alef projesinin detayları netleşti.

Başrollerinde; Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen’in rol alacağı Alef dizisi May Prodüksiyon imzasıyla hayata geçiriliyor.

Alef Dizisi Hangi Kanalda?

Yönetmen koltuğunda ödüllü isim Emin Alper’in oturacağı Alef dizisinin dijital platform BluTV’de yayınlanacağı açıklandı.

Alef Dizisi Kaç Bölüm?

Mistik bir polisiye dizisi olan Alef’in tek sezon ve sekiz bölümden oluşacağı öğrenildi.

Alef Dizisinin Konusu Ne?

Alef, İstanbul Boğazı’nda bir cesedin bulunmasının ardından ortaya çıkan çeşitli cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesini konu alıyor.

Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan, oyuncuların geçtiğimiz günlerde ilk tanıtım çekimleri için bir araya geldiği dizide genç ve hırslı dedektif Kemal (Kenan İmirzalıoğlu) ile tecrübeli ortağı Settar (Ahmet Mümtaz Taylan), İstanbul’da işlenen gizemli bir seri cinayet vakasının peşine düşecek.

Hem kişisel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla birbirine tamamen zıt bu ikiliye, bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar (Melisa Sözen) da katılacak. Ekip, cinayetleri çözmeye çalışırken buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini de aralayacak.

Alef Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Oyuncu kadrosu ve hikayesiyle şimdiden merak uyandıran, temelleri tarihe dayanan ve tasavvufi öğelerle donatılmış mistik polisiye dizi ‘Alef’, 2020 yılında BluTV’de dizi severlerle buluşacak.

Kenan İmirzalıoğlu Kimdir?

18 Haziran 1974 tarihinde Ankara’nın Bala beldesine bağlı Üçen Köyü’nde çiftçi bir babanın oğlu olarak dünyaya geldi. 45 yaşındaki ünlü aktör İkizler burcu.

Kenan İmirzalıoğlu; ilkokul, ortaokul ve liseyi Ankara’da teyzesinin yanında okudu. Daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nü kazanarak İstanbul’a geldi.

Best Model of Turkey yarışmasına katılarak Türkiye’nin en iyi erkek modeli seçildi. Aynı yıl, Best Model of The World birincisi oldu.

Daha sonra dizilerde yer almaya başlayan İmirzalıoğlu Deli Yürek dizisi ile televizyona geçiş yaptı.

Diziden sonra Deli Yürek Bumerang Cehennemi adlı filmin başrolünde oynar. Daha sonra Alacakaranlık, Acı Hayat, Ezel, Medmed: Bin Cihan Fatihi gibi dizilerde, Yazı-Tura, Uzun Hikaye, Kabadayı, Son Osmanlı Yandım Ali, Cingöz Recai gibi sinema filmlerinde rol aldı.