Kenan İmirzalıoğlu Alef’le Dönüyor! Alef Dizisi Kemal Kimdir? Alef Dizisinin Konusu Ne?


Güncelleme: 14 Mart 2020 : 22:19
0

Kısa bir süre sonra Blutv üzerinden izleyici ile buluşmaya hazırlanan Alef dizisi gizemli hikayesiyle dikkat çekiyor.

Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen’in yer aldığı Alef dizisi izleyici ile buluşmak için gün sayıyor.

Türkiye’de hayata geçirilen ilk mistik polisiye dizi projesi olma özelliği taşıyan Alef dizisi gizem ve aksiyonu bir arada yaşatmaya hazırlanıyor.

Uzun süredir setlerden uzak kalan dizinin başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu Alef’teki rolü Kemal’i anlattı.

Alef Dizisi Kemal Kimdir?

İngiltere’de çok iyi bir eğitim alan Kemal(Kenan İmirzalıoğlu), yurda dönüşüyle birlikte Cinayet Büro’nun kıdemli dedektifi Settar(Ahmet Mümtaz Taylan) ile beraber çalışmaya başlayacaktır.

Sessiz, sakin bir karakter olan Kemal, hem doğal yeteneği hem de gördüğü özel eğitimle eline geçen tüm dosyaları sonuca ulaştırabilen başarılı bir polistir. İçinde sakladığı acısına karşı, onu hayatta tutan tek şey mesleğine duyduğu aşktır.

İngiltere’nin en seçkin dedektiflik akademilerinde eğitim alan Kemal’in ani bir kararla Türkiye’ye dönüşü tüm çevresini ve bunu öğrenenleri şaşırtmıştır. Ailesinden yadigar kalan bir eve yerleşen Kemal, çocuğu ve eşiyle ilgili bir sırrın peşindedir.

Sadece yazları ailesiyle birlikte tatile geldiği ülkesine kesin dönüşü, bu sırlarla yüzleşmesini de sağlayacaktır.

Çözülmeyi bekleyen cinayetler

Kemal’in yurda dönüşü ve Settar’ın emekli olmadan önce aldığı son görev, şimdiye kadar karşı karşıya olduklarının ötesindedir, ikilinin tüm yeteneklerinin, tecrübelerinin ötesine geçmesini gerekmektedir.

Çünkü karşılarında bugüne dek rastladıkları gibi intikam, namus veya çıkar amaçlı cinayetler yoktur. Artık karşılarında onlara her adımda yeni bir ipucu ve soru işareti bırakan; amaçlarına ulaşmak için bu cinayetleri işleyen bir katil vardır. Kemal, neredeyse tamamen onun zıttı yöntemlerle çalışan Settar’la birlikte vaka çözümlemeye çalışacaktır. Belki de bu cinayetlerin çözümü, ancak bu zıtlıkla mümkün olacaktır.

“Gururla İzleyeceğimiz Bir İş”

Dizinin hikaye ve prodüksiyon aşamalarında işini çok iyi bilen bir ekiple çalıştıklarını belirten İmirzalıoğlu, yıllar sonra bile gururla izleyecekleri özel bir iş yaptıklarını söyledi.

Ahmet Mümtaz Taylan ile çalışırken bir usta ile çalıştığını hissettiğini de ekleyen İmirzalıoğlu’na göre Kemal ve Settar, farklı yöntemlerle aynı çözüme ulaşabilen iki başarılı dedektif.

Alef Dizisinin Konusu Ne?

Sekiz bölümlük sıra dışı polisiye dizi, İstanbul Boğazı’nda bir cesedin bulunmasının ardından ortaya çıkan çeşitli cinayetlerin sırrını çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesini konu alıyor.

Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan dizi, gizemli öğeleriyle seyircileri büyük bir yapbozun içine sürükleyecek.

Alef, hırslı dedektif Kemal (Kenan İmirzalıoğlu), tecrübeli ortağı Settar (Ahmet Mümtaz Taylan) ve de bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar’ın (Melisa Sözen) bir seri cinayet vakasının peşine düşmesini konu alıyor.

Ekip, cinayetleri çözmeye çalışırken buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini de aralayacak.

Temelleri tarihe dayanan ve tasavvufi öğelerle donatılmış mistik polisiye dizi, 2020 yılında BluTV ve FX’te aynı anda ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Alef Dizisi Kaç Bölüm?

2020 yılının ilk yarısında ekranlara gelmesi beklenen ve mistik bir polisiye dizisi olan Alef’in tek sezon ve sekiz bölümden oluşacağı öğrenildi.

Alef Dizisi Künye

May Prodüksiyon tarafından BluTV ve FX için hazırlanan Alef filminin yönetmen koltuğunda Emin Alper oturmakta. 2020 yılına damga vurması beklenen dizinin senaryosunu ise Emre Kayış kaleme aldı.