Kanal D’den Çok Farklı Bir Program Geliyor! Hayat Tamircisi Ne Zaman Başlıyor? Hayat Tamircisi Hasan Kızıl Kim?


Güncelleme: 23 Şubat 2020 : 22:02
0

Kısa bir süre sonra Kanal D ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanan Hayat Tamircisi programı farklı içeriği ile şimdiden dikkatleri üzerine çekti.

Hayat Tamircisi programı hayvanlara yeni bir hayat kazandıran Hasan Kızıl’ın ilginç hikayelerini ekranlara getirmeye hazırlanıyor.

Engelleri Kaldırıyor!

Kendisini hayvan dostlarımızın hem bedensel hem de ruhsal sorunlarına çare olmak için adayan nam-ı diğer Hayat Tamircisi Hasan Kızıl’ın hayvanlarla yaşadığı duygusal anlar izleyicileri duygulandıracak.

Hasan Kızıl, farklı nedenlerle yürüyemeyen her türlü engelli canı mutlu sona ulaştırmak için zorlu bir mücadelenin içine girecek.

Hayvanlara Yeni Hayat!

Geçirdiği trafik kazası sebebiyle veya yaşadığı hastalıklar nedeni ile yürüme yetisini kaybeden bu hayvan dostlarımızın hem duygusal hem de mutlu anlarını ekrana taşıyacak.

500 Can’a Umut Oldu!

Daha önce kendi imkânlarıyla 500’den fazla engelli canı yürütmeyi başararak hayatlarını tamir eden Hasan Kızıl’a programda veteriner hekim Esra Şenol eşlik edecek.

Dijital Sanatlar Yapım Evi prodüksiyonluğunda hayata geçirilecek olan Hayat Tamircisi programı kısa bir süre sonra Kanal D ekranlarında izleyiciler ile buluşacak. Programın her bölümünde farklı bir duysal hikayeye yer verilecek.

Hasan Kızıl Kimdir?

Hasan Kızıl 22 Haziran 1995’te Mardin Kızıltepe’de dünyaya geldi.

Ortaokulda Boyaklı Köyü’nde eğitim gören Kızıl, liseyi de Kızıltepe’de okudu.

Lise döneminde farklı çalışmalar yapmaya başlayan Hasan Kızıl ordu mensupları için ısıtmalı bot ve görme engelliler için navigasyonlu baston yaptı.

Daha sonra lise eğitimine ara vermek zorunda kalan Hasan Kızıl liseyi açık öğretimden bitirdi.

Hedefi 1000 Cana Ulaşmak!

Üniversite sınavına hazırlanan Kızıl geçtiğimiz yıl bir kediyi kliniğe götürdüğü için sınavı kaçırmış. Şimdiye kadar 350 engelli hayvana yardım eden Hasan Kızıl bin hayvana ulaşmak istiyor.

Hasan Kızıl yaptığı çalışmalar nedeniyle Uluslararası İyilik Ödülüne de layık görüldü.

Hasan Yıldız TEDx konuşması ile geniş kitlelerce tanınmıştı. Baran adındaki bir inekle olan ilişkisini anlatan Kızıl, engelli hayvanlar için yürüteç projeleriyle de adından söz ettirmişti.

Hasan Kızıl’ın hayvanlara yardım maceralarını konu alan Hayat Tamircisi programı kısa bir süre sonra her hafta yeni bölümleri ile Kanal d ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.