Kadın Dizisine Flaş Transfer! Hangi Usta Oyuncu Kadın Dizisinde Rol Alacak?


Güncelleme: 31 Ağustos 2019 : 22:06
0

Fox tv’nin en çok izlenen dizileri arasında yer alan Kadın dizisinin kadrosuna çok önemli bir isim katıldı.

Yeni televizyon sezonunun başlamasına sayılı günler kala yeni bölümleri ekranlarda yer alacak dizilere süpriz isimler dahil olmaya devam ediyor.

Fox tv ekranlarının Salı akşamları yayınlanan reyting rekortmeni dizisi Kadın flaş bir transfere imza attı!

Başrollerinde Özge Özpirinçi, Feyyaz Duman, Caner Cindoruk, Seray Kaya ve Bennu Yıldırımlar gibi ünlü isimlerin yer aldığı kadın dizisine hangi usta aktrist katıldı?

Fox tv’de yeni yayın sezonunda yeni bölümleri ile ekranlara gelmeye hazırlanan Kadın dizisinnin kadrosuna Hümeyra dahil oldu.

Kadın dizisi kadrosuna katılan tecrübeli oyuncu Hümeyra’nın nasıl bir karaktere hayat vereceği merak konusu oldu.

Bakalım Kadın dizisinin yeni bölümlerinde yeni isimlerin eklenmesi ile neler değişecek?

Dizinin ne zaman sete çıkacağı ve ne zaman yeni bölümleri ile izleyici ile buluşacağı ise henüz belli değil.

Özge Özpirinççi’den Hümeyra Mesajı

Daha önce Melekler Korusun’da birlikte rol alan Hümeyra ve Özge Özpirinçci yıllar sonra aynı dizide rol alacak. Hümeyra’nın Kadın dizisinde yer alacağının duyurulmasının ardından dizinin başrol oyuncularından Özge Özpirinçci sosyal medya hesabından mutluluğunu paylaştı.

Twitter’da Özpirinçci şu sözlere yer verdi: “Rüya gibi bir şey bu… Seninle bir kez daha aynı seti paylaşmak paha biçilemez! ”

Hümeyra Kimdir?

Hümeyra Akbay, 15 Ekim 1947 tarihinde, Ankara Hukuk Fakültesi dekanı Muvaffak Akbay ile 4 dil bilen Malike Hanım’ın kızı olarak Ankara’da dünyaya geldi.

Avusturyalı mürebbiyesinin katı kurallarıyla büyüdü. 5 yaşındayken bale eğitimi almaya başlar. İlkokula Ankara Koleji’nde başlar ama 10 yaşındayken babasını kaybedince annesiyle İstanbul’a taşındılar. Liseyi Londra’da dayısının yanında okur. Gitar çalıp beste yapmaya, Trafalgar Meydanı’nda şarkı söylemeye başlar. 18 yaşında İstanbul’a döner. İstanbul Ekspres gazetesinin Cemiyet ve Beyoğlu muhabiri olarak iş hayatına başlar.

Hümeyra; Avrupa Yakası dizisi ve Babam ve Oğlum filminde oldukça önemli bir karakter oyunculuğu sergileyerek kendini kanıtlamış bir sanatçıdır.

Hümeyra; 1970’lerde Sessiz Gemi, 35 yaş gibi şarkıların yorumunu yaparak oldukça meşhur olmuştur.

Tiyatroda televizyon ve sinema filmi dalında birçok oyunculuk başarısı sergileyen Hümeyra; Ferhan Şensoy ve Ortaoyuncular ekibi ile beraber 1985 yılında İçinden Tramvay Geçen Şarkı adlı oyunda rol almıştır.

1986 yılında Asiye Nasıl Kurtulur filmindeki rolüyle en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Antalya Film Festivali Altın Portakal ödülünü kazanan Hümeyra; 10. Uluslararası İstanbul sinema tarih buluşmasının geleneksel Onur Ödülünü almıştır.

Hümeyra 2 evlilik yapmıştır Fikret Hakan ve Ömer Kavur ile evlenip ayrılan Hümeyra oldukça sevilen bir sanatçıdır.