İşte Diriliş Osman’dan İlk Fotoğraflar! Burak Özçivit Rolüne Nasıl Hazırlanıyor?


Güncelleme: 13 Temmuz 2019 : 22:16
0

Yeni yayın döneminde Atv ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanan “Diriliş Osman” dizisi için geri sayım başladı.

‘Diriliş Osman’ dizisinin başrol oyuncusu Burak Özçivit, dizi için bir yıl öncesinden başlayan hummalı bir çalışma içine girdi.

Yeni sezonun en iddialı projelerinden biri olan Diriliş Osman’ın yıldızı Burak Özçivit, Osman Gazi rolü için nasıl bir hazırlık sürecine girdi?

Kılıç, Aksiyon, Dövüş ve At Binme Eğitimi

Çekimlerin başlamasına kısa bir süre kala Osman Bey karakterine can veren dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit, koreografi eğitimlerini tamamladı.

Oyuncu, bir yıldır Bozdağ Film Platoları’nda bulunan spor ve binicilik tesislerinde Nomad Grubu’nun eğitimcisi Rahim Muradov’dan dövüş, kılıç ve aksiyon eğitimi aldı. Özçivit, aynı zamanda uluslararası eğitmenlerden okçuluk ve at binme eğitimleri de alarak rolüne hazır hale geldi.

Haftanın Beş Günü Çalıştı

Haftanın beş günü sekiz saat çalışan Özçivit, koreografi eğitimlerinin yanı sıra tarihçiler ve sosyologlardan tarih ile dönemin yaşam tarzı üzerine kuramsal eğitimler de aldı.

Diriliş Osman Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Yapımcı Mehmet Bozdağ, Twitter adresinden “Diriliş serimiz ‘Diriliş Osman’ olarak bu sezon ATV’ de izleyicisiyle buluşacak. Yeni kanalımız ve yeni sezonumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Atv ekranlarında Eylül ayında yayın hayatına başlaması beklenen Diriliş Osman dizisinde Burak Özçivit Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Gazi karakterine hayat verecek.

Diriliş Osman dizisinin hangi gün yayınlanacağı ise henüz açıklanmadı.

Burak Özçivit Kimdir?

Burak Özçivit, 24 Aralık 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık Bölümü’nde okudu.

2005 yılında Best Model of Turkey seçildi. Ardından da Best Model of the World’e katılmış ve dünyanın en iyi ikinci mankeni seçilmiştir.

İlk oyunculuk deneyimini 2006 da “Eksi 18” adlı dizisinde genç komiser Murat’ı canlandırarak yaşamıştır. Kasım 2007’de sinemalarda gösterime giren Musallat isimli sinema filminde rol almıştır.

Asıl büyük çıkışını 2010 yılında rol aldığı Küçük Sırlar ve 2011 yılında Bali Bey karakterine hayat verdiği Muhteşem Yüzyıl dizileri ile yaptı.

Son olarak Star Tv ekranlarında yayınlanan Kara Sevda dizisinde rol aldı.