İSTANBULLU GELİN FİNALDE ESMA ÖLÜYOR!


Güncelleme: 29 Mayıs 2019 : 05:22
0

Başrollerini Aslı Enver ve Özcan Deniz’in paylaştığı İstanbullu Gelin 31 Mayıs Cuma akşamı yayınlanacak olan 87.bölümüyle ekranlara veda ediyor. İşte detaylar…

ESMA’NIN ÖLÜM HABERİ TÜM AİLEYİ SARSIYOR!

Tanıtımda Esma’nın öldüğü dikkatleri çekiyor. İlk gören ve duyan da Süreyya oluyor. Sonra sırasıyla telefonla Osman, Fikret ve Âdem öğreniyor. Tüm aile çok üzülerek sarsılıyor. Evden siyahlar içinde giyinmiş bir halde önde Faruk arkada Süreyya, İpek ve diğerleri çıkıyor. En son cenaze sahnesi ekrana yansıyor. Oldukça hüzünlü bir final bölümü seyircileri bekliyor. Esma’nın ölümü sonrası, ailede neler değişeceği henüz bilinmiyor. Özellikle Süreyya cephesi çok merak ediliyor. Şimdi en son bölümde neler olduğunu hatırlayalım.

86.BÖLÜMDE NELER OLMUŞTU?

ÂDEM VE GÜNEŞ’İN EVLENMESİ DİLARA’YI SARSMIŞTI!

Geçen haftaki bölümde en şaşırtıcı gelişmelerden birisi Âdem ve Güneş’in çocuk evlat edinebilmek adına apar topar evlenmeleri olmuştu. Bu haberi Dilara’ya verdiklerinde, Dilara ne kadar olgunlukla karşılamış gibi yapsa da çok üzülmüştü. Sonrasında Âdem ve Dilara’nın konuşması olmuş ve Dilara güçlü durmaya çabalamıştı.

ESMA SÜREYYA’DAN ACILARINA SON VERMESİNİ İSTEDİ!

Bölümün en şok edici gelişmesi şüphesiz Esma’nın Garip’in ölümünü kaldıramaması üzerine Süreyya’dan acılarına son vermesini istemesi oldu. Süreyya ise kendini büyük bir çıkmazın içinde hissetti. Herkes sezon başından beri Yaz’ın büyümüş haliyle ortaya attığı “Benim annem bir katil. Babaannemi öldürdü.” İddialarının doğrulanacağını düşünüyordu. Fakat şaşırtıcı bir gelişme yaşandı.

YAZ’IN İDDİALARI CEVABINI BULDU!

Esma’nın Süreyya’dan kendisini öldürmesini istemesi üzerine,  aylardır merak edilen Yaz’ın iddiası da açıklığa kavuştu. Süreyya’nın katil olmasının sadece kâbuslardan ibaret olduğu gerçeği ortaya çıktı. Rüyasında Esma’ya ilaç verirken, Yaz’ın odanın kapısından onları izlediğini gördü. Ardından Yaz’ın büyümüş haliyle “Annem babaannemi öldürdü.” Cümlesi kulağında yankılanıp durdu. Bu sahneden sonra, aslında böyle bir olayın hiç yaşanmadığı da anlaşılmış oldu. Sadece Süreyya Esma’nın istediğini yerine getirirse ömür boyu kendi kızına karşı suçluluk hissi yaşayacağını uyandırdı. En sonunda Süreyya istediğini yapamayacağını söylemek için Esma’nın yanına gittiğinde, Esma’da onu rahatlattı. Çaresizlik anıyla bunları söylediğini ve ailesinin kendisine çok iyi bakacağını bildiğini ekledi.

87.bölüm final fragmanı için tıklayınız.