İSTANBULLU GELİN FİNAL BÖLÜMÜNDE HÜZÜNLENDİRDİ!


Güncelleme: 1 Haziran 2019 : 02:11
0

Başrollerini Aslı Enver ve Özcan Deniz’in paylaştığı İstanbullu Gelin dizisi bu akşam yayınlanan 87.bölümüyle ekranlara veda etti. Dizi, mutlu sonla final yapmasına rağmen izleyicileri hüzünlendirmeyi de ihmal etmedi. İşte detaylar…

ESMA ÖLDÜ!

Esma’nın beklenmeyen ölümü bölüme damgasını vurdu. Boranlar hep beraber sabah kahvaltısındayken, Esma hastalığının ilerlemesi nedeniyle Faruk’u babası Süreyya’yı da annesi sandı. Aile üyeleri, onu üzmemek için hiçbir şeyi bozuntuya vermezken, Esma’da mutlu görünmesiyle dikkat çekti. Aynı sabah Faruk, Fikret ve Osman kahvaltıdan sonra işe giderken, annelerine olacaklardan habersiz bir şekilde sıkıca sarıldılar. Bir süre sonra Süreyya Esma’nın tokasını almak için odasına çıktığında, o sırada rüzgârın esmesiyle perdeler havalanırken Süreyya başına geleceği şeyi hissetti. Bahçeye indiğinde ise Esma’yı sandalyede ölmüş vaziyette buldu ve “Artık özgürsün” diyerek gözyaşları içerisinde ona sarıldı. Kötü haber hemen yayındı ve bu olay tüm aileyi derinden sarstı.

ESMA VE GARİP KAVUŞTU!

Esma göl kenarına gelerek Garip’le buluştu. Garip’in omzuna yatarak “Hayatımda hiç bu kadar hafif hissetmemiştim. Bitti mi şimdi” diye sordu. Garip ise “Daha yeni başlıyor.”  yanıtını verdi.

7 YIL GEÇTİ!

Aradan geçen 7 yılda tüm aile birbirlerine sıkıca kenetlenerek Esma’nın isteğini yerine getirdi. Süreyya her şeyden çok istediği şarkıcılık mesleğini yaparken, İpek’te onun konserlerini ve organizasyonlarını yapan menajeri olmasıyla dikkat çekti. Osman ise ünlü bir yazar olarak, annesinin anısına yazdığı kitap için imza günü düzenledi. Fikret restaurant işini sürdürürken, Faruk, Fikret ve Adem Esma’nın adını koydukları bir lise açtılar. Dilara 7 yıllık birliktelikten sonra Mert’in evlenme teklifini kabul etti. Emir’de büyüdü ve Londra’da sinema alanında eğitim veren özel bir okulu kazandı.

SÜREYYA’NIN DOĞUMGÜNÜNDE ESMA SÜRPRİZİ!

Tüm aile Süreyya’ya 40. yaşı için doğumgünü partisi organize etti. Herkes hediyelerini verirken asıl sürpriz yıllar öncesinden her şeyi düşünen Esma’dan geldi. Paketten yapılma tahtaya oyulmuş kuğu şeklinde bir broş ve mektup çıktı. Süreyya sesli bir şekilde mektubu okurken, tüm aile hüzünlendi. Esma mektupta, 40 yaşında her şekilde yanında olacağını anlatırken “Kıskanmayın, belki çeşitli zamanlar için hepinize bir şeyler hazırlamışımdır. Sizi dürtmeden olmaz. Bensiz kalacağınızı mı sandınız. Neler oldu? Neleri kaçırdım. Hepinizi öyle dolu dolu yaşadım ki… Gözlerimi kapatıp bugünü düşündüğümde yanınızda gibi hissediyorum kendimi.” Sözleriyle herkesin gözünün yaşlar akmasına neden oldu. Ayrıca Esma mektupta herkesin gelecek hayatıyla ilgili tahminlerde bulunmayı da ihmal etmedi. Mektup bittikten sonra set ekibi ve oyuncuların hazırladığı renkli bir veda töreni ekrana yansıdı. 2 yıllık macera da mutlu bir sonla bitti.