İstanbul Kırmızısı Filmi Hangi Kanalda Yayınlanacak? İstanbul Kırmızısı Filmi Konusu Ne? İstanbul Kırmızısı Oyuncu Kadrosu


Güncelleme: 9 Ekim 2019 : 14:02
0

Dünyaca ünlü Türk yönetmen Ferzan Özpetek’in yönetmen koltuğunda oturduğu ve bir çok ünlü oyuncunun yer aldığı Türk filmi İstanbul Kırmızısı televizyonda ilk kez yayınlanmaya hazırlanıyor.

Başrollerinde Nejat İşler, Halit Ergenç, Tuba Büyüküstün, Mehmet Günsur, Serra Yılmaz gibi isimlerin yer aldığı İstanbul Kırmızısı filmi 2017 yılında sinemalarda boy göstermişti.

İşte Yayın Tarihi ve Kanalı

Televizyonda ilk kez Tv8 ekranlarında izleyici ile buluşacak olan İstanbul Kırmızısı filmi 11 Ekim Cuma günü saat 20.00’de yayınlanacak.

İstanbul Kırmızısı Filmi Konusu

Yıllarca yurt dışında yaşayıp Türkiye’ye dönmemiş yazar-editör Orhan Şahin, ünlü yönetmen Deniz Soysal’ın yazdığı ilk kitap üzerine çalışma yapmak amacıyla İstanbul’a gelir. Deniz, artık bütün gücünü ve ihtişamını kaybetmekte olan ailesiyle birlikte bir yalıda hayatını sürdürmektedir. Ancak Orhan gelir gelmez kendisini Deniz’in karmaşık ilişkileri, gizemli arkadaşları ve aile bireylerinin arasında kalmış bulur.

Orhan travmatik bir kayıptan sonra her şeyini kaybetmiş ve vahşi bir yaşama yönelmiş eski bir yazardır. Her şeyi bırakarak Londra’ya yerleşir ve editör olarak çalışmaya başlar. Yıllar sonra İstanbul’a geri döner. Bu geri dönüşün nedeni zamanını Paris, Londra ve Berlin’de geçirmiş ünlü yönetmen Deniz Soysal ile tanışmaktır.

Deniz hem tarihi aile köşkünden annesini taşımak hem de yeni filmi için hazırlık yapmak için İstanbul’dadır. Deniz doğup büyüdüğü şehirdeki çocukluk anıların anlattığı bir kitap yazmıştır. Orhan’ın İstanbul’daki işi, yayınlanmadan önce kitaba son dokunuşları yapmaktır. Uzun yazışmalardan sonra İstanbul’da buluşurlar. Ancak ertesi sabah Deniz ortadan kaybolur.

Orhan’ın gelişi ve Deniz’in ortadan kayboluşu ilginç bir rastlantıya işarettir. Gizli bir soruşturma başlatılır. Herkes Deniz’in bir daha geri dönmeyeceğinden endişelidir. Bu sırada, Orhan, Deniz’in kitabında anlatılanların gerçeğin gösterişli bir kopyası olduğunu fark eder. Görünen odur ki Deniz’in gizemli yaşamı ortadan kayboluşuyla birlikte aydınlatılmanın eşiğindedir.

İstanbul Kırmızısı Oyuncuları

Başrollerinde Halit Ergenç, Mehmet Günsur, Nejat İşler ve Tuba Büyüküstün’ün rol aldığı filmde; Serra Yılmaz, Zerrin Tekindor, Cemre Ebuzziya, Selim Bayraktar, Şerif Sezer, Nergis Öztürk, Rıza Kocaoğlu, Reha Özcan, Ayten Gökçer, İpek Bilgin ve Çiğdem Selışık Onat gibi usta isimler yer almakta.

Senarist ve yönetmenliğini Ferzan Özpetek’in üstlendiği İstanbul Kırmızısı filminin yapımcısı ise Necati Akpınar ve BKM.