Hürkuş: Göklerdeki Kahraman Filmi Hangi Kanalda Yayınlanacak? Vecihi Hürkuş Kimdir? Hürkuş Filmi Oyuncuları


Güncelleme: 28 Ekim 2019 : 22:11
0

İlk Türk savaş pilotu Vecihi Hürkuş’un hayat hikayesini beyaz perdeye aktaran Hürkuş: Göklerdeki Kahraman filmi televizyon ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Hürkuş: Göklerdeki Kahraman, Türk havacılık tarihinin önemli isimlerinden Vecihi Hürkuş’un hikâyesini ele alıyor.

Hürkuş: Göklerdeki Kahraman filmi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda saat: 20.00’de Kanal D ekranlarında yayınlanacak.

İlk Türk savaş pilotu Vecihi Hürkuş’u Hilmicem İntepe’nin canlandırdığı filmde Gizem Karacaki, Miray Daner, Bora Akkaş gibi isimler rol alıyor.

Hürkuş: Göklerdeki Kahraman Filminin Konusu Ne?

I. Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı’nda görev yapan, düşman uçağı düşüren ilk Türk pilot olan Vecihi Hürkuş’un hayatı beyaz perdeye aktarılıyor. Henüz 16 yaşındayken uçma sevdasının peşinden giden Vecihi Hürkuş, hayatını uçak üretmeye ve yeni pilotlar eğitmeye adadı. Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden pilot ve mühendis Vecihi Hürkuş’un hayatını anlatan film 2018 yılında beyaz perdeye uyarlandı.

Hürkuş: Göklerdeki Kahraman Filmi Künye

Hürkuş: Göklerdeki Kahramanı filminin yönetmen koltuğunda Kudret Sabancı oturmakta. Senaryosunu Savaş Korkmaz’ın kaleme aldığı filmin müzikleri ise Uğur Ateş’e emanet.

Hürkuş: Göklerdeki Kahraman Filmi Oyuncu Kadrosu

2018 yılında sinemaseverlerle beyaz perdede buluşan filmin oyuncu kadrosunda Hilmicem İntepe, Gizem Karaca, Miray Daner, Bora Akkaş, Zeyno Eracar, Murat Arkın, Bahadır Yenişehirlioğlu gibi isimler yer alıyor.

Hilmicem İntepe Kimdir?

Hilmicem İntepe, 19 Mayıs 1992 tarihinde Muğla’da dünyaya geldi. 27 yaşındaki genç oyuncu 1.78 metre boyunda, 75 kilo ve Boğa burcu.

Bodrum lisesinden mezun oldu. Küçük yaşlardan beri dans ve akrobasi ile uğraşan Hilmi Cem İntepe, eğitimini Muğla üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nda tamamlamıştır

17 yaşında dans eğitimi almaya başladı ve birçok kez salsa Türkiye Gençler şampiyonu oldu.

Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katıldıktan sonra 2013 yılında Survivor Gönüllüler takımında yer aldı ve birinci oldu; 2015 yılında ise Survivor All Star kadrosunda yarışmayı üçüncü olarak tamamlamıştır.

İlk oyunculuk deneyimini Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Yavuz karakteri ile yaşadı.. Hilmicem İntepe daha sonra Çalıkuşu, Stajyer Mafya, Çılgın Dersane 4: Ada, Bodrum Masalı gibi dizi ve filmlerde rol aldı.

Son olarak Trt’de yayınlanan Tek Yürek dizisinde Yiğit Demir karakterine hayat verdi.