Hekimoğlu Dizisinin İlk Tanıtımı Yayınlandı! Hekimoğlu Dizisi Oyuncu Kadrosu


Güncelleme: 11 Kasım 2019 : 11:47
0

Dünyanın en çok izlenen dizilerinden olan Dr. House’un Türk versiyonu olarak hayata geçirilen Hekimoğlu’nun ilk tanıtımı diziseverlerle buluştu.

Başrolünde ünlü aktör Timuçin Esen’in yer alacağı Hekimoğlu dizisi için geri sayım başladı.

Hekimoğlu Hangi Kanalda?

House M.D. dizisinden uyarlanan Hekimoğlu dizisi Kanal D ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Kısa bir süre sonra Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan Hekimoğlu dizisinin ilk tanıtımı geçtiğimiz günlerde Kanal D ekranlarında ve sosyal medya üzerinden yayınlandı.

Hekimoğlu Ne Zaman Başlıyor?

Fragman çekimleri gerçekleştirilen Hekimoğlu dizisinin yayın günü ve yayın tarihi ise henüz açıklanmadı.

Hekimoğlu Oyuncu Kadrosu

Dizi dünyasının unutulmaz karakterleri arasında yer alan ve Hugh Laurie tarafından canlandırılan Dr. Gregory House’u Türkiye uyarlamasında Timuçin Esen canlandıracak.

“Hekimoğlu” dizisinin oyuncu kadrosunda Okan Yalabık ve Ebru Özkan gibi deneyimli isimlerin yanı sıra genç yetenekler Kaan Yıldırım, Damla Colbay ve Aytaç Şaşmaz da yer alacak.

Hekimoğlu Dizisi Künye

Hekimoğlu dizisinin yönetmen koltuğunda Hülya Gezer oturmakta. Dizinin senaryosunu ile İlişki Durumu Karışık ve Gülümse Yeter dizilerinden tanınan Banu Kiremitçi kaleme alıyor.

Dizinin yapımcılığını ise bir Red Arrow Studios şirketi olan Karga Seven Pictures Türkiye’den Ömer Özgüner ve Ümmü Burhan üstleniyor.

Hekimoğlu Dizisi Ateş Hekimoğlu Kimdir?

Dizide Ateş Hekimoğlu (Timuçin Esen) enfeksiyon hastalıkları ve nefroloji konusunda nam salmış başarılı bir doktordur. Asosyal, huysuz, ukala ama aynı zamanda zekâsıyla hayranlık uyandıran bir doktor olan Hekimoğlu, hem otorite karşıtı hem de sorun giderici ve kurtarıcıdır.

Dr.House Dizisi

Dram türündeki dizi Dr.House 2004 yılında başlamış ve 2012 yılına kadar yayınlanmıştır.

FOX kanalında yayınlanan House dizisi 177 bölüm sürmüştür. Dizinin yönetmen koltuğunda Bryan Singer oturmaktadır.

Dizinin büyük bölümü Los Angeles da Century City de çekilmiştir.

Oyuncu Hugh Laurie 206 ve 2007 yılları olmak üzere Dr. Gregory House karakteri ile Altın Küre ödülünü almıştır. Laurie, diziye adını veren huysuz, ukala, çekilmez, asosyal, saplantılı ama teşhis konulamayan hastaları bile tedavi eden deha doktor, Dr. House rolü ile hafızalara kazınmıştı.

Humanitas Prize’nin yanında Altın Küre ve Emmy ödülünü de alan dizi en iyi hastane dizisi olarak gösteriliyor.