Hbo’nun Mini Dizisi Chernobyl Konusu Ne? Chernobyl Nasıl İzlenir?


Güncelleme: 26 Mayıs 2019 : 03:38
0

Son günlerde adından söz ettirilen ve çok sevilen mini dizi Chernobyl’in konusu ne?  HBO’nun  yeni dizisi Chernobyl, yüzyılın en büyük felaketlerinden biri olan Çernobil Kazası’nı konu alıyor. Peki dizi hangi olaylar üzerinde duruyor? Hangi kanallar üzerinden izlenilebilir? Tüm bu soruların cevabı haberimizde…

Çernobil Kazası Nasıl Oldu?

6 Nisan 1986’da saat 01.24’te meydana gelen patlama, sayısız insanın hayatını mahvetti. Hayalet şehir Pripyat  binlerce yıl sonra bile devam eden bir çevre felaketi Çernobil.

26 Nisan 1986’da SSCB ülkesi Ukrayna’nın Çernobil kentinde bulunan nükleer santralin 4 numaralı ünitesinde meydana geldi. Zira patlama Japonya’ya atılan atom bombalarına kıyasla 200 kat daha etkiliydi ve radyasyon bulutu etrafa hızla yayılıyordu. Sosyet yetkililer ise bu durumu halka açıklamıyordur.  Tüm bunlar patlamadan önce ve sonra yaşanan olayların anlatılan mini dizi Hbo felaketin önce ve sonrasından oluşuyor.

Chernobyl Dizisinin Konusu Ne?

Yönetmen koltuğunda Johan Renck oturduğu Çernobil felaketin öncesini ve sonrasında anlatıldığı yaşananların gözler önüne serildiği dizinin  senaristi Craig Mazin. Başrollerinde ise  Stellan Skarsgard, Emily Watson, Jessie Buckley, Adam Nagaitis ve Jared Harris’in rol alıyor.

Dizinin karakterleri felaketin yayılmasını önlemeye çalışan bir grup insanın o dönem şartlarında yaşadığı süreç ve zorlukları anlatıyor. Böylece dönemin tarihi dokusuna hakim olan izleyici diziden oldukça etkilenmiş gözüküyor. Dizinin devamı gelir mi soruları şimdiden konuşuluyor.

Chernobyl Dizisi Nasıl İzlenir?

Chernobyl’in Türkiye’deki Digiturk’ten izlenebilir. Chernobyl’in yeni sezonunu izlemek için Digiturk üyesi olmanız gerekiyor. Üyelik işlemlerini yaptıktan sonra diziyi izleyebilirsiniz.