Hangi Ünlü Oyuncu Diriliş Osman Dizisinin Kadrosuna Katıldı?


Güncelleme: 28 Haziran 2019 : 22:39
0

Trt ekranlarında yeni sezonda izleyici ile buluşması beklenen Diriliş Osman dizisi ile ilgili detaylar belli olmaya başladı.

Burak Özçivit’in başrolünde yer alarak Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Bey karakterine hayat vereceği Diriliş Osman dizisi yeni sezona hazırlanıyor.

Yeni sezonda Trt ekranlarında yayınlanacak olan dizinin kadrosunda yer alacak isimler de netleşmeye başladı.

Diriliş Osman dizisinin kadrosuna son olarak hangi usta bir aktör katıldı?

Diriliş Ertuğrul dizinin kadrosuna katılan ünlü oyuncu Ragıp Savaş katıldı.

At üzerinde bir fotoğrafını kendi sosyal medya hesabından yayınlayan Ragıp Savaş dizi için at üzerinde eğitim görmeye başladı.

Ragıp Savaş, Diriliş Ertuğrul dizisinde Dündar karakterine hayat verecek.

Diriliş Ertuğrul dizisinin Mayıs ayında final yapmasının ardından Trt Diriliş Osman dizisi ile yoluna devam edecek. Yepyeni bir kadro ile çekilecek olan Diriliş Osman dizisinin başrolünde yakışıklı oyuncu Burak Özçivit yer alacak. Diriliş Ertuğrul’un yıldızı Engin Altan Düzyatan ise dizide yer almayacak.

Diriliş Osman dizinde Burak Özçivit’in partnerini kimin canlandıracağı henüz belli değil.

Trt ekranlarında yeni sezonda izleyici ile buluşacak olan Diriliş Osman dizisinin yayın günü ve yayın tarihi ise netleşmedi.

Ragıp Savaş Kimdir?

Ragıp Savaş, 1966 yılında İzmit’te dünyaya geldi. 1986 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden 1990 yılında yüksek dereceyle mezun oldu.

Aynı yıl kurulan Türkiye’nin 3. Ödenekli Tiyatrosu olan Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda profesyonel sanat yaşamına başladı.

Sanatçının ilk oyunu 1990 yılında Aziz Nesin’in yazdığı Ahmet Gülhan’ın yönettiği “Demokrasi Gemisi”dir. Aynı sezon Nazım Hikmet’in yazıp Kenan Işık’ın yönettiği “İvan İvanoviç Var mıydı yok muydu?” adlı oyunda başrol alarak Petrof’u oynamış ve oyun Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’nde 5 ödüle layık görülmüştür.

Ragıp Savaş, Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda ve Özel Tiyatrolar’da birçok tiyatro oyunu ve müzikalde rol aldı, aynı zamanda 1998-2002 yılları arasında Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Genel Sanat Yönetmeni (Müşfik Kenter) Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu üyeliği yaptı, 2004 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun Genel Sanat Yönetmenliği’ne atanarak 2007 yılına kadar bu kurumda çalıştı. Sanatçı aynı yıl Kocaeli Şehir Tiyatroları’ndaki görevini bırakarak, İzmit Sanat Merkezi’nde genel sanat yönetmeni olarak göreve başlamıştır.

Sinema kariyerine 2004 yılında “Neredesin Firuze” adlı filmle adım atan sanatçı Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda tiyatro yaşantısına devam etmekte, sinema filmleri ve dizilerde de rol almaktadır.