Güvercin Dizisinin Çekimleri Başladı! Güvercin Dizisi Hangi Kanalda? Güvercin Dizisinin Konusu Ne?


Güncelleme: 18 Ekim 2019 : 12:05
0

Yeni yayın sezonunda Star tv ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanan Güvercin dizisinin ilk görselleri yayınlandı.

Star tv’nin iddialı projeleri arasında yer alan Güvercin dizisinin çekimleri geçtiğimiz günlerde başladı. Dizi setinden ilk fotoğraflar diziseverlerle paylaşıldı.

Başrollerinde Mehmet Ali Nuroğlu, Almila Ada, Nursel Köse ve Menderes Samancılar gibi isimlerin yer aldığı Güvercin dizisi masalsı bir aşk hikayesini konu alıyor.

Çekimlerine başlanan Güvercin dizisinin yayın günü ve yayın tarihi henüz belli değil.

Güvercin Dizisi Künye

Pastel Film prodüksiyonluğunda hayata geçirilen Güvercin dizisinin yapımcılıklarının Yaşar İrvül ve Efe İrvül üstlenmekte. Yönetmen koltuğunda Altan Dönmez’in oturduğu dizinin senaryosunu Halil Özer kaleme alıyor.

Güvercin Dizisi Oyuncu Kadrosu

Kısa bir süre sonra Star tv ekranlarında izleyici ile buluşacak olan Güvercin dizisinin kadrosunda; Mehmet Ali Nuroğlu, Almila Ada, Menderes Samancılar, Nursel Köse, Devrim Saltoğlu, Toprak Sağlam, Osman Albayrak, Gülen Kahraman Yıldır, Eslem Akar, Genco Özak, Işıl Dayıoğlu, Bülent Bilgiç, Berke Üsdiken, İdil Memi, Sabri Memi, Sabri Memi, Dilan Telkök, Gözde Fidan, Tolga Pancaroğlu, Enver Akbaş’un yer alıyor.

Güvercin Dizisi Nerede Çekiliyor?

Zülüf ve Kenan’ın masalsı aşkının anlatıldığı Güvercin’in öyküsü Gaziantep’te geçiyor.

Güvercin Dizisinin Konusu Ne?

Zeugma’nın gizemli “Çingene Kızı” hikayesi; Güvercin dizisinde Zülüf (Almila Ada) ve Kenan (Mehmet Ali Nuroğlu) aşkında yeniden vücut bulacak.

Zülüf, kuş uçmaz kervan geçmez, dağların doruklarında kör bir kuyuda ölümü beklemektedir. Bir çingene kızı gibi yerin yedi kat dibindedir. Zülüf, atıldığı bu kuyudan genç bir adam tarafından kurtarılır. Bir mucize gibi karşısına çıkan Kenan’ın kim olduğunu öğrendiğinde ise hayatının şokunu yaşar.

Kuyunun başında beklemekte olan Kenan, akşam güneşinin kızıllığı altında, güzelliğiyle dillere destan Zülüf’ü görür kuyudan çıkarken. Kenan’ın dizlerinin bağı çözülür, yer ve gök alt – üst olur.

On beş yıl önce işlenen cinayet yüzünden etrafa saçılan kan, o günden sonra her iki aileye de bulaşacaktır. Ta ki bir gün aşk gelip, her şeyi temizleyene dek…

Güvercin dizisi çok yakında Star tv’de…