Gökhan Özoğuz ‘O Ses Türkiye’den Neden Ayrıldığını Açıkladı


Güncelleme: 25 Mayıs 2019 : 18:44
0

Tv8 ekranlarında yayınlanan yarışma programı O Ses Türkiye’de jüri üyeliği yapan Athena grubu solisti Gökhan Özoğuz programı neden bıraktığını anlattı.

Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptığı O Ses Türkiye programından geçtiğimiz sezon ayrılan Gökhan Özoğuz ayrılığın sebebini açıkladı.

Hürriyet gazetesinden Tolga Akyıldız’a konuşan Gökhan Özoğuz O Ses Türkiye jüri üyeliğine neden veda ettiğini şu sözlerle anlattı. İşte röportajın o bölümü:

‘O Ses Türkiye’ ve orada yaşadıklarınız sizin için ne ifade ediyor?

Gökhan: Orada yaşadıklarımız ufkumuzu genişletti. Müziğin insanın içinden çıkış yolculuğunun farklarıyla ilgili çok şey öğrendik. Türkiye’yi ve müzikal lezzetlerini daha iyi anladık.

Jüri üyeliğinden ayrılma nedeninizi anlatır mısın?

Gökhan: Yarışma beşinci yılından sonra benim için kendini tekrar etmeye başladı. Haftalık program sayısı TV8 döneminde ikiye katlandı. Acun, kıtalararası birçok önemli işle uğraştığından programdan düştü. Acun düşünce ben de düştüm. Benim orada kalma sebebim önce müzikse sonra Acun’la programdaki muhabbetimizdi.

Acun Ilıcalı üzerinden eleştirilere maruz kaldınız…

Gökhan: Ben bugüne kadar Acun’un kimseye karıştığını görmedim. Zaten görsem bir dakika durmazdım. Bir yılbaşı gecesi programında ‘Aldırma Gönül’ün yasaklı Deniz Gezmiş versiyonunu hep beraber söyledik. Bizce görüş olarak bu kadar açık bir program Türkiye’de yapılmadı.

Gökhan Özoğuz Kimdir?

Ünlü rock grubu Athena’nın solisti olan Gökhan Özoğuz, 11 Ekim 1976 yılında İstanbul Moda’da dünyaya geldi. 43 yaşındaki ünlü şarkıcı Terazi burcu. Melis Ülken ile evli olan Gökhan Özoğuz üç çocuk babası. Aslen Gazianteplidir.

15 yaşında gitar çalmaya merak salan Gökhan Özoğuz, Athena müzik grubunun solistidir. Athena grubunun gitaristi Hakan Özoğuz ikiz kardeşidir.

Eurovision’a Katıldı

2004 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi For Real adlı şarkıyla temsil ettiler. Bu şarkı 195 puanla 4. oldu ve Türkiye Eurovision tarihinde en fazla puan alan şarkı oldu.

Holigan albümünün aynı isimli şarkısı futbol maçlarının değişmez sloganı oldu. A Milli Basketbol takımımız için yaptığı “12 Dev Adam” şarkısı ise basketbol takımının sembol şarkısıdır. 2006 yılında ikiz kardeşi ile 4 yıllığına müzik eğitimi için Londra’ya gittiler.

O Ses Türkiye programında yaptığı jüri üyeliği ile geniş kitlelerce tanındı ve sevildi. Halen Athena grubu ile konserler vermektedir.