Game Of Thrones’un Devamı Geliyor! House Of The Dragon Ne Zaman Başlayacak?


Güncelleme: 31 Ekim 2019 : 11:14
0

Tüm dünyanın merakla takip ettiği dizi serisi Game of Thrones geçtiğimiz Mayıs ayında yayınlanan sekizinci sezonuyla final yaparak veda etmişti.

HBO tarafından hayata geçirilen Game of Thrones’un final sezonu büyük olay yaratmış ve izleyicileri iki bölmüştü. Finali sezonunu yetersiz bulan izleyiciler dizinin yeniden çekilmesini istemişti.

Bütün bu eleştirilerin ışığında ünlü dizi yapım şirketi HBO, Game of Thrones dizisinin devamı sayılabilecek bir projeye onay verdiğini duyurdu.

Game Of Thrones efsanesinin ardından yeni projeye hazırlandığını duyuran yapımcı HBO, House Of The Dragon isimli yapım hakkında açıklamasını yaptı.

Game Of Thrones yerine gelecek olan House Of The Dragon’un konusu ne olacak?

Finaliyle büyük bir çoğunluğu hayal kırıklığına uğratan Game Of Thrones, yeni bir diziye ilham kaynağı oluyor. Yapımcı HBO’nun yaptığı açıklamaya göre House Of The Dragon adı verilen dizi, Game Of Thrones evreninde geçecek ancak 300 yıl öncesini anlatacak.

Targaryen Ailesi Başrolde

Türkçe karşılığı “Ejderha’nın Evi” olan House Of The Dragon dizisinin, Targaryen’lerin geçmişini anlatacağı düşünülüyor.

House Of The Dragon dizisinin senaristi ise Game Of Thrones kitaplarının yazarı George RR Martin olacak.

Kaç Bölüm Sürecek?

House of the Dragon dizisinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak. Ryan Condal’ın yapımcısı olduğu serinin pilot bölümünü, Game of Thrones’un yönetmenlerinden Miguel Sapochnik üstlenecek.

House of The Dragon Ne Zaman Başlayacak?

House Of The Dragon dizisinin ne zaman yayınlanacağına ilişkin net bir bilgi verilmedi. Ancak dizinin 2021 yılından önce izleyici ile buluşması zor görünüyor.

“Bilinmeyen Sırlar Keşfedilecek”

HBO programlama başkanı Casey Bloys House Of The Dragon dizisi hakkında şunları söyledi:

“Targaryen Hanedanı’nın kökenlerini, Westeros’un daha önceki günlerini ve bilinmeyen daha birçok şeyi izleyicilerle birlikte keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz”

HBO Yeniliklerle Geliyor

Genellikle anlaşmalı kanallarda yayınlanan HBO dizileri için yepyeni gelişmeler var!

Online yayın platformları arasında yer almaya hazırlanan HBO, 2020 yılının bahar aylarında HBO Max isimli platform ile Netflix gibi markalara rakip olacak.

Bakalım final sezonuyla diziseverleri hayal kırıklığına uğratan Game of Thrones’un devamı niteliğinde çekilecek olan House of the Dragon dizisi beklenen başarıyı gösterebilecek mi?