Game Of Thrones Finalini Kaç Kişi İzledi? Final Bölümünde Şok Eden Hata!


Güncelleme: 21 Mayıs 2019 : 22:43
0

Dünyanın en çok izlenen dizisi olan ve son sezonu merakla beklenen Game of Thrones yayınlanan altı bölümün ardından final yaparak veda etti.

Game of Thrones dizisinin final sezonu 19 Mayıs günü yayınlanan 6. bölümü ile hayranlarının karşısına son kez çıktı. İzlenme rekorları kıran Game of Thrones’un final bölümü izleyicileri hayal kırıklığına uğrattı.

Beklentilerin altında kalan final Game of Thrones hayranlarının tepkilerine neden oldu. Bütün bu tepkilere rağmen Game of Thrones’un final bölümü tüm zamanların en çok izlenen bölümü olarak tarihe geçti.

Kaç Kişi İzledi?

HBO kanalında izleyici ile buluşan Game of Thrones finali yalnızca Amerika’da 19,3 milyon kişi tarafından izlenerek rekor kırdı. Amerikan telekomünikasyon devi AT&T’nin Warner Media medya şirketine ait olan HBO, yaptığı açıklamada televizyon kanalı ve uygulamaları üzerinden Pazar akşamı final bölümünü 19,3 milyon Amerikalı’nın izlediğini açıkladı.

İşte İzlenme Rakamları

Game of Thrones’un final sezonu bölümlerinin izleyici sayıları şöyle oluştu:

1. bölüm: “Winterfell” – 17.4 milyon
2. bölüm: “A Knight of the Seven Kingdoms” – 15.9 milyon
3. bölüm: “The Long Night” – 17.8 milyon
4. bölüm: “The Last of the Starks” – 17.2 milyon
5. bölüm: “The Bells” – 18.4 milyon
6. bölüm: “The Iron Throne” – 19.3 milyon

Sopranos’u Tahtından Etti

HBO kanalının bir önceki rekor kıran yapımı ise 2002 yılındaki sezonuyla Sopranos adlı diziydi. Televizyon kanalı, Game of Thrones’un, Sopranos’un rekorunu kırdığını açıkladı.

Final Bölümünde Yine Hata!

Dizinin dördüncü bölümünde ünlü bir kahve işletmesine ait bardağın çekim esnasında masa üzerinde unutulmasının etkisi henüz geçmezken yeni bir hata izleyicilerin gözünden kaçmadı. Dizinin final bölümünde Samwell Tarly isimli karakteri canlandıran John Bradley’in ayağının hemen altında bulunan pet su şişesi, eleştirilerin hedefi oldu.

Tweet Rekoru Kırıldı

Sekiz sezondur yayınlanan Game of Thrones dizisi 2019 yılında 100 milyon tweet’e konu oldu. Dizinin final bölümünde ise en çok tweet atılan isim Jon Snow oldu. En fazla tweet atılan ülke ise Amerika oldu.

En Çok Hangi Karaktere Tweet Atıldı?

Final bölümünün en çok tweet atılan karakterleri:

1-Jon Snow
2-Bran
3-Drogon
4-Sansa
5-Daenerys

Yeniden Çekilmesi İçin Kampanya Başlatıldı

Game of Thrones dizisinin finalini beğenmeyen dizinin hayranları, son sezonun tekrar çekilmesi için online bir imza kampanyası başlattı. Şu anda kadar kampanya kapsamında 1,2 milyon imza toplandı.