Fox Tv’nin İddialı Dizisinden Şok Haber! Kurşun Dizisi Final Yapıyor! Kurşun Dizisi Ne Zaman Bitiyor?


Güncelleme: 22 Kasım 2019 : 15:07
0

Fox tv’nin yeni yayın sezonundaki en iddialı projelerinden birisi olan Kurşun dizisinden şok haber geldi!

Başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Berrak Tüzünataç ve Burçin Terzioğlu’nun yer aldığı Kurşun dizisi final yapıyor!

Birsen Altuntaş’ın haberine göre, yayınlandığı günden itibaren reyting listelerinde beklenen yükselişi gösteremeyen Kurşun dizisinin 7. Bölüm sonunda ekranlara veda edeceği iddia edildi.

Çarşamba akşamları Fox tv ekranlarında izleyici ile buluşan Kurşun dizisinin son olarak 5. Bölümü yayınlanmıştı. Dizinin iki hafta sonra yayınlanacak final bölümüyle izleyiciye veda etmesi bekleniyor.

Büyük bir ön hazırlık süreciyle yayın hayatına başlayan iddialı ve geniş oyuncu kadrosuyla ve tarihi atmosferiyle dikkat çeken Kurşun dizisinin final yapması dizinin hayranlarını hüsrana uğrattı.

Kurşun Dizisinin Konusu Ne?

İstanbul’un 1970’li yıllarına ışık tutan “Kurşun”, adalet arayan Orhan Atmaca isimli bir savcının, kalemine güvenen hırslı gazeteci Leyla Devrim’le birlikte verdikleri mücadeleyi anlatıyor.

Orhan ve Leyla aşklarıyla, hırslarıyla 70’lerin renkli mahalle kültürü ve karanlık yer altı dünyası arasında savrulurken, izleyici de bir ülkenin özgür, çılgın, umutlu gençliğinin kavgayla, siyasetle, aşkla ve müzikle büyüyüp kabadayılıktan mafyaya, rocktan arabeske, köylerden şehirlere, şehirlerden başka yeni bir ülkeye dönüşmesine tanık olacak.

Kurşun Dizisi Nerede Çekiliyor?
Çekimleri ağırlıklı olarak İstanbul’un Arnavutköy semtinde gerçekleştirilen dizinin bazı sahneleri ise Cağaloğlu’nda geçiyor.

Hazırlık Süreciyle Dikkat Çekmişti

Tasarım süreci 1 yıl öncesine dayanan projenin prodüksiyon aşamasında, 100 kişilik sanat ve dekor ekibi 4 ay boyunca titizlikle çalıştı. 15 kişilik kostüm ekibi, 3 ay gibi kısa sürede tasarımını da yaptıkları 2000 parça kıyafetin dikimini gerçekleştirdi.
3000 metre karelik alanda 70’ler dokusundaki mahallenin yapımı için 3,5 ton boya, 6 bin demir profil, 1000 metre kumaş, 40 metreküp ahşap kullanıldı.

Kurşun Dizisi Oyuncu Kadrosu

Diziseverler tarafından merakla beklenen Kurşun dizisinde; Engin Altan Düzyatan, Burçin Terzioğlu, Berrak Tüzünataç, Sarp Akkaya, Engin Şenkan, Kürşat Alnıaçık, Seda Akman, Bora Akkaş, Begüm Akkaya, Gülizar Irmak, Şebnem Dilligil ve Cem Kurtoğlu gibi ünlü oyuncular rol alıyor.

Kurşun Dizisi Künye

Fox tv ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanan Kurşun dizisi Most Production yapımcılığında hayata geçiriliyor.

Kurşun dizisinin proje tasarımını Gül Oğuz yaparken, yönetmen koltuğunda ise Murat Can Oğuz ve Burak Arlıel oturmakta.

Dizinin senaryosunu ise Kerem Deren, Çisil Hazal Tenim ve Ayberk Çınar birlikte kaleme almakta.