Ergun Plak Seksenler’e Dönüyor Mu? Serhat Kılıç’tan Seksenler Açıklaması


Güncelleme: 9 Eylül 2019 : 23:12
0

Trt ekranlarında yeniden yayınlanmaya başlayacak olan Seksenler dizisi ile detaylar gelmeye devam ediyor.

Seksenler dizisi format değişikliği ile ekranlara geri dönmeye hazırlanıyor.

Birol Güven’in yapımcılığını üstlendiği Müfit Can Saçıntı’nın ise yönetmen koltuğunda oturduğu Seksenler dizisi Trt ekranlarında yeniden izleyici ile buluşacak.

Başrollerinde Rasim Öztekin, Şoray Uzun, Yasemin Conka, Özlem Türkad gibi isimleri yer aldığı Seksenler dizisinde yer almayacak isimler de dikkat çekti. Seksenler dizisinin en sevilen karakterleri arasında yer alan Ergun Plak’ın yeni bölümlerde yer alıp almayacağı merak konusu olmuştu.

Dizinin tanıtımlarında yer almayan Serhat Kılıç’tan Seksenler ile ilgili açıklama geldi. Seksenler dizisinde Ergun Plak karakterine hayat veren tecrübeli aktör Serhat Kılıç, Seksenler dizisinin yeni bölümlerinde yer alıp almayacağı ile ilgili bir açıklama yaptı.

İşte Serhat Kılıç’ın O Açıklaması

Çok kıymetli ve vefalı “Seksenler” izleyicileri…

Yaklaşık beş yıl boyunca canlandırdığım Ergun Plak karakteriyle, benim de severek ve büyük keyif alarak parçası olduğum Seksenler dizisinin yeni bölümlerinde maalesef rol almıyorum. Bu tatli macera benim için üç yıl önce sona erdi.

Severek kucakladığınız ve zaman içinde kıymetli bir kahramana dönüştürdüğünüz ‘Ergun Plak’ karakteri, benim de oyunculuk kariyerimde unutulmaz bir tecrübe olarak kalacak emin olun.

İnanıyorum ki, “Seksenler” dizisi bunca yıldır istikrarla sürdürdüğü başarısını yeni bölümlerinde de yakalayacak ve bizleri gülümsetmeye devam edecektir. Hepinize keyifli seyirler dilerim.

Yeni projelerde farklı karakterlere hayat vermekle ilgili merakımı ve heyecanımı anlayışla karşılayacağınızdan hiç şüphem yok.

En içten sevgi ve selamlarımla…

Serhat Kılıç Kimdir?

Tam adı Mustafa Serhat Kılıç olan ünlü aktör, 8 Temmuz 1975 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. 44 yaşındaki Kılıç Yengeç burcu. Aslen Malatya’lı olan Serhat Kılıç, Ankara’da büyüdü.

1994 yılında kazandığı Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümünü 1998 yılında bitirdi. 2005 yılında Hacettepe Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümün de Reji üzerine master yaptı. Bu arada Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak ders vermeye başladı.

1992 yılından 2001 yılına kadar farklı tarihlerde radyo programcılığı yaptı. 1998 – 2007 yılları arasında Devlet Tiyatrosu oyuncusu olarak görev aldı. 2008 yılında görevinden istifa ederek İstanbul’a yerleşti.

1999-2000 sezonunda Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı.

2012 yılında Elif Neylan Levent ile birlikte Cats&Dogs adlı bir prodüksiyon şirketi kurmuştur.

TRT’de 2000 – 2007 yılları arasında Üstün Dökmen’in Mutluluğun Anahtarı Küçük Şeyler “dramatizasyonlarının hazırlanması ve canlandırılması”nı yaptı.

2009- 2010 yılları arasında Fox Tv’de yayınlanan “Uyanık Bar” isimli bir program yaptı, “Serji” karakteri ile sundu.

2010 yılında Zülfü Livaneli’nin ‘Veda’ filminde Atatürk’ün sağ kolu Salih Bozok’u canlandırdı.

2010 – 2011 yıllarında Turkmax’da yayınlanan “Heberler” adlı programda “Mehmet Ali Alabora, Levent Kazak, Mahir İpek ile birlikte” görev aldı. 2011 yılında ise Show Tv’de “Paranoyak” adında Tek kişilik show programı yaptı.

Serhat Kılıç, 2012 yılında TRT’de başlayan “Seksenler” dizisindeki “Ergun Plak” rolü ile geniş kitlelerce tanındı.