Engin Altan Düzyatan’ın Yeni Projesi Belli Oldu! Yine Dönem Projesi Geliyor!


Güncelleme: 17 Temmuz 2019 : 15:11
0

Diriliş Ertuğrul dizisinin final yapmasının ardından dizinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan’ın yeni sezonda ne yapacağı merak konusu olmuştu.

Trt ekranlarının rekortmen dizisi Diriliş Ertuğrul’un yıldızı Engin Altan Düzyatan yeni sezonda yepyeni projesi ile hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Diriliş Ertuğrul dizisinde Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucularından Ertuğrul Gazi karakterine hayat veren Engin Altan Düzyatan yeni projesinde de tarihi bir yapımda yer alacak.

Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Başarılı aktör kendisine gelen pek çok teklifin arasından birisini seçerek yeni sezonda ekranlara dönüş yapmaya hazırlanıyor.

Engin Altan Düzyatan’ın yeni dizisinin yayınlanacağı kanal ise Fox tv.

İşte Düzyatan’ın Yeni Rolü

Yeni yayın döneminde Fox tv ekranlarında olması beklenen dizinin adının Kurşun olması bekleniyor. Başarılı senarist Kerem Deren tarafından senaryosu kaleme alınacak olan Kurşun dizisinde Engin Altan Düzyatan Orhan Kurşun adında bir savcıyı canlandıracak.

Most Yapım tarafından hayata geçirilecek Kurşun dizisinin ne zaman yayın hayatına başlayacağı ise henüz bilinmiyor.

Engin Altan Düzyatan Kimdir?

Engin Altan Düzyatan 26 Temmuz 1979 tarihinde, İzmir’de dünyaya geldi. 40 yaşındaki oyuncu Aslan burcu. Neslişah Alkoçlar ile evli olan Engin Altan Düzyatan iki çocuk babası.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde mezun olarak eğitim hayatını tamamladı. Üniversiteden mezun olmasının ardından İstanbul’a yerleşen genç oyuncu, burada profesyonel olarak aktörlük kariyerine başladı.

2001 yılında İstanbul’da oyunculuk kariyerine başlayan Düzyatan ilk olarak Ruhsar dizisinde boy göstedi. Kenter ve DOT tiyatrolarında görev yaptı.

Düzyatan, Yeditepe İstanbul, Koçum benim ve Alacakaranlık adlı dizilerle oyunculuk deneyimini arttırdı. Düzyatan’ın rol aldığı ilk sinema filmi ise Mehmet Altıoklar’ın yönettiği Beyza’nın Kadınları oldu.

Bir Bulut Olsam, Kapalıçarşı, Son, Yol Ayrımı, Cinayet gibi televizyon dizilerinin yanı sıra Cennet, Romantik Komedi 1 ve Romantik Komedi 2, Bir Avuç Deniz, New York’ta 5 Minare, Anadolu Kartalları, Bu İşte Bir Yalnızlık Var gibi birçok yapımda yer alarak adından söz ettirdi.

2012 yılında Los Angeles Movie Awards’da Bir Avuç Deniz filmindeki performansı ile “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazanmıştır.