Diriliş Osman’ın Detayları Belli Olmaya Başladı! Burak Özçivit Kaç Sezon Rol Alacak?


Güncelleme: 31 Mayıs 2019 : 15:03
0

Diriliş Ertuğrul’un final yapmasının ardından gözler devam serisi Diriliş Osman’a çevrildi.

Trt ekranlarının reyting rekortmeni tarihi dizisi Diriliş Ertuğrul 29 Mayıs Çarşamba günü yayınlanan 150. Bölümü ile izleyicilere veda etti.

Diriliş serisinin devamı ise yeni sezonda Osman ismiyle devam edecek.

Diriliş Ertuğrul dizisinin final yapmasının ardından tüm gözler Diriliş Osman’a çevrildi.

Yeni sezonda Diriliş Osman adıyla devam edecek dizide zaman atlaması yaşanacak. Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruculuğundan Osman Bey’in hayatının anlatılacağı Diriliş Osman dizisinde başrolde Burak Özçivit yer alacak.

Dizinin Yapımcısı Açıkladı

Diriliş Ertuğrul dizisinin yapımcısı Mehmet Bozdağ yaptığı açıklamada “Uzun süredir büyük bir titizlikle yürüttüğümüz projede Osman karakterine Burak Özçivit hayat verecek. Bu vesileyle yol arkadaşlığımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diyerek yeni dizi ile ilgili ilk bilgileri paylaşmış oldu.

Özçivit’ten Diriliş Mesajı

Burak Özçivit de sosyal medya hesabında “Diriliş Osman ile yolculuğumuz başladı. Hepimize hayırlı olsun” yorumunu yapmıştı.

Ne Kadar Ücret Alacak?

Burak Özçivit’in Diriliş Osman dizisi ile beş sezonluk uzun bir anlaşma yaptığı iddia edildi. Genç oyuncunun diziden alacağı ücret ise sır gibi saklanıyor.

Ertuğrul Gazi Yer Alacak Mı?

Diriliş Osman dizisinde Ertuğrul Gazi karakterini ise başka bir oyuncu canlandıracak. Ertuğrul Gazi karakterinin yaşlılık günleri Diriliş Osman dizisinde de yer alacak. Ancak Engin Altan Düzyatan değil başka bir oyuncu yer alacak. Diriliş Osman’da Burak Özçivit ile Engin Altan Düzyatan aynı karede yer almayacak.

Burak Özçivit Kimdir?

Burak Özçivit, 24 Aralık 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık Bölümü’nde okudu.

2005 yılında Best Model of Turkey seçildi. Ardından da Best Model of the World’e katılmış ve dünyanın en iyi ikinci mankeni seçilmiştir.

İlk oyunculuk deneyimini 2006 da “Eksi 18” adlı dizisinde genç komiser Murat’ı canlandırarak yaşamıştır. Kasım 2007’de sinemalarda gösterime giren Musallat isimli sinema filminde rol almıştır.

Asıl büyük çıkışını 2010 yılında rol aldığı Küçük Sırlar ve 2011 yılında Bali Bey karakterine hayat verdiği Muhteşem Yüzyıl dizileri ile yaptı.

Son olarak Star Tv ekranlarında yayınlanan Kara Sevda dizisinde rol aldı.