Diriliş Osman’da Burak Özçivit’in Partneri Belli Oldu! Diriliş Osman Malhun Hatun Kimdir?


Güncelleme: 10 Eylül 2019 : 21:33
0

Yeni sezonun en iddialı dizileri arasında yer alan Diriliş Osman’ın kadın başrol oyuncusu belli oldu.

Başrolünde Burak Özçivit’in yer alacağı ve hazırlıkları uzun süredir devam eden Diriliş Osman dizisinin kadın oyuncusu kim oldu?

Yeni yayın sezonunda atv ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanan Diriliş Osman dizisinde Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Bey karakterine hayat verecek olan Burak Özçivit’in partneri genç ve güzel oyuncu Aslıhan Karalar oldu.

Bozdağ Film prodüksiyonluğunda hayata geçirilecek Diriliş Osman dizisinde Aslıhan Karalar Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş yıllarında yaşamış bir İslam ilahiyatçısı Şeyh Edebali’nin kızı Malhun Hatun’a hayat verecek.

Aslıhan Karalar proje için at binme, kılıç kuşanma ve ok atma eğitimleri almaya başladı. Oyuncu, Riva’da gerçekleşen provalarda at binme, kılıç kullanma ve ok atma eğitimleri de görüyor. Yapım için ayrıca tüm kadın oyuncuların, yemek pişirme dersi de aldığı öğrenildi.

Malhum Hatun Kimdir?

Doğum tarihi tam bilinmemekle beraber, Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Gazi’nin 1280 yılında evlendiği ilk eşi ve ikinci padişah Orhan Gazi’nin annesidir. Ayrıca, İslam ilahiyatçısı ve din bilgini Şeyh Edebali’nin kızıdır.

Aslıhan Karalar Kim?

Annesi Çanakkale, babası ise Ankaralı olan Aslıhan Karalar, 27 Nisan 1999 tarihinde dünyaya geldi. Bilkent Uluslararası Laboratuvar Lisesi’nde okuyan ve ortaokulda Fransızca öğrenen Küçük yaşlardan bu yana piyona ve bale eğitimi aldı.

Yaşantısını bir süre İngiltere’de sürdüren Aslıhan başkent Londra’da Kings College’de İşletme okumuştur.

2017 yılında Kıbrıs Girne’de düzenlenmiş olan Best Model of Turkey yarışmasını kazanan Aslıhan Karalar 11 Aralık 2017 yılında Fransa Paris’te Best Model Of The World’de Türkiye’yi temsil etti.

Son olarak 2018 yılında ATV ekranlarında yayınlanan ve oyuncu kadrosunda Aybüke Pusat, Boran Kuzum, Ebru Özkan, Murat Aygen ve Esra Dermancıoğlu gibi isimlerin yer aldığı Şahin Tepesi dizisinde Ezgi rolünü oynadı.

Diriliş Osman Ne Zaman Başlıyor?

Atv ekranlarında Eylül ayında yayın hayatına başlaması beklenen Diriliş Osman dizisinde Burak Özçivit Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Gazi karakterine hayat verecek.

Diriliş Osman dizisinin hangi gün yayınlanacağı ise henüz açıklanmadı.