Diriliş Osman TRT’de Yayınlanmayacak! İşte Diriliş Osman’ın Yayınlanacağı Kanal


Güncelleme: 10 Temmuz 2019 : 22:57
0

Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı olarak ekranlara gelecek olan Diriliş Osman dizisinin hangi kanalda yayınlanacağı belli oldu!

Diriliş Osman dizisinin yayınlanacağı kanalın açıklanmasının ardından herkes büyük bir şok yaşadı!

Başrolünde Burak Özçivit’in yer alacağı Diriliş Osman dizisinin yeni sezonda ekranlarda fırtına estirmesi bekleniyor. TRT ekranlarında yayınlanan ve Engin Altan Düzyatan’ın Ertuğrul Gazi karakterine hayat verdiği Diriliş Ertuğrul dizisinin Mayıs ayında final yaparak ekranlara veda etmesinin ardından Diriliş Osman dizisinin yeni sezonda başlayacağı duyurulmuştu.

Diriliş Osman dizisinin yapımcısı, dizinin hangi kanalda yayınlanacağı açıkladı.

Yapımcı Mehmet Bozdağ, Twitter adresinden “Diriliş serimiz ‘Diriliş Osman’ olarak bu sezon ATV’ de izleyicisiyle buluşacak. Yeni kanalımız ve yeni sezonumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Bu açıklamanın ardından dizinin Trt ekranlarında devam etmesini bekleyenler büyük bir şok yaşadı.

Atv ekranlarında Eylül ayında yayın hayatına başlaması beklenen Diriliş Osman dizisinde Burak Özçivit Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Gazi karakterine hayat verecek.

Diriliş Osman dizisinin hangi gün yayınlanacağı ise henüz açıklanmadı.

Ertuğrul Gazi Yer Alacak Mı?

Diriliş Osman dizisinde Ertuğrul Gazi karakterini ise başka bir oyuncu canlandıracak. Ertuğrul Gazi karakterinin yaşlılık günleri Diriliş Osman dizisinde de yer alacak. Ancak Engin Altan Düzyatan değil başka bir oyuncu yer alacak. Diriliş Osman’da Burak Özçivit ile Engin Altan Düzyatan aynı karede yer almayacak.

Burak Özçivit Kimdir?

Burak Özçivit, 24 Aralık 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık Bölümü’nde okudu.

2005 yılında Best Model of Turkey seçildi. Ardından da Best Model of the World’e katılmış ve dünyanın en iyi ikinci mankeni seçilmiştir.

İlk oyunculuk deneyimini 2006 da “Eksi 18” adlı dizisinde genç komiser Murat’ı canlandırarak yaşamıştır. Kasım 2007’de sinemalarda gösterime giren Musallat isimli sinema filminde rol almıştır.

Asıl büyük çıkışını 2010 yılında rol aldığı Küçük Sırlar ve 2011 yılında Bali Bey karakterine hayat verdiği Muhteşem Yüzyıl dizileri ile yaptı.

Son olarak Star Tv ekranlarında yayınlanan Kara Sevda dizisinde rol aldı.