Dilan Çiçek Deniz Çukur’daki Son Sahnesini Anlattı! Kaç Saat Suyun İçinde Kaldı?


Güncelleme: 25 Mayıs 2019 : 18:23
0

Show tv’nin fenomen dizisi Çukur’a kısa bir süre önce veda eden genç oyuncu Dilan Deniz Çiçek bilinmeyenleri anlattı.

Ölümü Herkesi Şok Etmişti

Pazartesi akşamları Show tv ekranlarında yayınlanan reyting rekortmeni dizi Çukur dizisinden sürpriz bir sonla ayrılan Dilan Deniz Çiçek herkesin konuştuğu o sahnenin detaylarını paylaştı.

Çukur dizisinde Koçovalılar’ın düşmanı Yücel karakteri tarafından su dolu bir havuzun içinde boğularak öldürülen Sena karakterine hayat veren Dilan Çiçek Deniz o sahnelerin çekimlerinde neler yaşadı?

Dalış Hocalarıyla Çalıştı

İşte Dilan Çiçek Deniz’in Çukur’daki son sahneleri olan havuzda boğulma sahneleri ile ilgili söyledikleri:

“Çukur’daki son sahnemde toplam 16 saate yakın suyun içinde kaldım. Dalış hocalarıyla kısa sürede hazırlandım. Çekim boyunca gerçekten çok çok zorlandığım anlar oldu. ‘Dayan Dilan, bu en önemli sahnen’ diye kendimi telkin ettim.”

Dilan Çiçek Deniz Kimdir?

Dilan Çiçek Deniz 25 Şubat 1995 yılında Sivas’ta dünyaya geldi. 24 yaşındaki genç oyuncu 1,77 boyunda.

15 Yaşında Şiir Kitabı Yazdı

Ege Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden mezun olarak eğitim hayatını tamamladı. 15 yaşında Güneşi Annem Sanırdım adlı bir şiir kitabı çıkardı.

Lisede Oyunculuk Ödülü Aldı

Lisedeyken üç sene boyunca tiyatro eğitimi aldıktan sonra 17 yaşındayken Liselerarası Tiyatro Yarışması’na katılıp oyunculuk ödülü almıştır.

Türkiye’nin En Güzel 2. Kızı Seçildi

Modellik de yapan Dilan Çiçek Deniz, 2014 yılında Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasına katılmış ve 2. Olmuştur. 2015 yılında Miami’de düzenlenen Kainat güzellik yarışmasında ülkemizi temsil etmiştir.

2015 yılında rol aldığı Tatlı Küçük Yalancılar dizisi ile tanındı. Aynı yıl Kanal D’de yayınlanan Güneşin Kızları dizisinde rol aldı. Yine Kanal D ekranlarında yayınlanan Bodrum Masalı dizisinde Şevval Sam, Timuçin Esen, Alperen Duymaz ve Nejat İşler gibi ünlü isimlerle çalıştı.

Dilan Çiçek Deniz son olarak Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil, Ercan Kesal, Perihan Savaş gibi isimlerin yer aldığı Çukur dizisinde Sena karakterini canlandırdı.

Çukur Dizisi

Ay Yapım prodüksiyonluğunda hayata geçen Çukur dizisinin yönetmen koltuğunda Sinan Öztürk oturmakta. Dizinin senaryo yazarlığı Gökhan Horzum üstlenirken müzikleri ise Toygar Işıklı’ya emanet.

Çukur dizisinin baş rollerinde Erkan Kolçak Köstendil, Aras Bulut İynemli, Ercan Kesal, Cihangir Ceyhan, Tansu Biçer, Öner Erkan, Necip Memili, Perihan Savaş, Boncuk Yılmaz, Mustafa Kırantepe, Rıza Kocaoğlu ve Şenay Gürler gibi isimler yer alıyor.