Çukur Halil Kimdir? Hikayesi Ne? Gerçek Adı, Oynadığı Diziler?


Güncelleme: 1 Ekim 2018 : 23:42
3

Çukur dizisi 2. Sezon başladığından beri reytinglerini yükseltmeye devam ediyor. Peki nerede ki açık ara üstünlüğünü devam ettiren çukur kadrosuna yeni isimleri katmaya devam ediyor. Birikim Pazartesi günü yayınlanan bölümünde çukura yeni bir karakter geldi. Çukur Halil kimdir, gerçek adı nedir, hangi dizilerde oynadı?

Yeni sezonda Necip Memili, Erkan Avcı ve Berkay Ateş’i kadrosuna katan Çukur dizisi şimdi de Sermet Yeşil’i kadrosuna kattı. Dizide Vartolu Saadettin’in sığındığı harabe evde gördüğü bitkin ve dilenci kılıklı kişi Halil’dir.

Halil geçmişinden kaçmak için kendisini sokaklara vurmuş, dilenmiş ve çöp toplamıştır. Halil’in Aliço’nun komutanlarından birisi olduğunu söyleyenlerde var. Halil’in bir sandığı vardır. Bu sandık oldukça gizlidir. Bunun açılmasına Halil karşıdır ve kendisini kaybeder. Sandıkta ne vardır bilinmez. Halil karakterini canlandıran oyuncu Sermet Yeşil’dir.

Halil bir Selim ile Kahraman’ın kaçamak yaptıkları otelde o gece oradadır. Oğlu ile otelin lobisinde olan Halil’in oğlu da vurulmuştur. Kahraman’ın vurulduğu sırada onun da oğlu vurulmuştur. Daha sonrasında akli değesini kaybeden Halil kendisini dışarıya atmıştır.

İdris ile cami avlusunda karşılaşan Halil onu tanımıştır. İdris’le git gel muhabbet eden Halil, İdris hakkında tüm bilgileri edinmiştir.

Sermet Yeşil kimdir? Sermet Yeşil 1977 Eskişehir doğumlu. Ankara Üniversitesi Hacettepe Üniversitesi’ni kazanan oyuncu devlet konservatuarı tiyatro bölümünden 2000 yılında mezun olmuştur. Üniversite sonrasında 2 yıl Ankara sanat tiyatrosunda çalışan Sermet Yeşil daha sonra Eskişehir’e geri dönmüştür. Eskişehir Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlayan başarılı oyuncu daha sonra aynı üniversitede öğretim üyeliği de yapmıştır.

Sadri Alışık tiyatrosu ve Tiyatro Anadolu’da görev alan oyuncu 2004 yılında Eskişehir şehir tiyatrolarına oyuncu olarak girmiştir. Hem Tiyatro Anadolu’da hem de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi şehir tiyatroları’nda birçok oyunda oynamıştır. Tiyatro oyunlarının yanı sıra birçok dizi ve sinema projesinde ve yer almıştır.

Sermet Yeşil’in rol aldığı bazı dizi ve sinema projeleri şunlardır; Eski Hikaye, Kosmos, gişe memuru, kaç para kaç, ilkbahar sonbahar, hiçbir yerde, Behzat Ç Bir Ankara polisiyesi, Mor Menekşeler, Şubat, Muhteşem Yüzyıl, suret, eksik, Sol şerit, Gülümse yeter gibi projelerde yer almıştır.

Bu Konuda Ne Düşünüyorsun?

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz