Çukur Dizisinin Kadın Başrol Oyuncusu Belli Oldu! Çukur Dizisi Efsun Kimdir?


Güncelleme: 3 Eylül 2019 : 10:00
0

Show tv’nin reyting rekortmeni dizisi Çukur’un yeni sezonu için sayılı günler kaldı.

Yeni yayın döneminde üçüncü sezonu ile Show tv ekranlarında izleyici ile buluşacak olan fenomen dizi Çukur’a flaş transfer!

Başrollerinde Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil, Cihangir Ceyhan, Perihan Savaş, Necip Memili gibi isimlerin yer aldığı Çukur dizisi üçüncü sezona da iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Çukur dizisinin ikinci sezonunda dizide Aras Bulut İynemli’nin hayat verdiği Yamaç karakterinin eşi Sena rolünü canlandıran Dilan Çiçek Deniz diziden ayrılmıştı. Uzun bir süredir Çukur dizisinde kadın oyuncu arayışı devam ediyordu.

Yeni sezonun başlamasına sayılı günler kala Çukur’un yeni bölümlerinde rol alacak kadın oyuncunun kim olduğu da belli oldu.

İşte O İsim!

Geçtiğimiz günlerde sete çıkarak yeni sezon hazırlıklarına tam gaz başlayan Çukur dizisinde katılan kadın oyuncu Damla Sönmez oldu. Birsen Altuntaş’ın haberine göre, genç yıldız Çukur dizisinde Baykal karakterinin kızı Efsun rolüne hayat verecek.

Bakalım Damla Sönmez Çukur dizisinde nasıl bir performans sergileyecek?

Çukur dizisinin üçüncü sezonunun yeni bölümlerinin ne zaman yayınlanacağı henüz açıklanmadı.

Ay Yapım prodüksiyonluğunda hayata geçirilen Çukur dizisinin yönetmen koltuğunda Sinan Öztürk otururken senaryosunu ise Gökhan Horzum kaleme almakta.

Damla Sönmez Kimdir?

Damla Sönmez, 3 Mayıs 1987 tarihinde dünyaya geldi. 32 yaşındaki güzel yıldız Boğa burcu.

Damla Sönmez, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda yarı zamanlı 2 yıl keman 1 yıl piyano dalında öğrenim gördü. St. Joseph Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra Paris Sorbonne Üniversitesi’nde başladığı tiyatro eğitimini Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde burslu olarak tamamladı. New York Black Nexxus Academy’de Stuart Burney ile çalıştı.

2009 yılında “Bornova Bornova” filmindeki rolüyle 46.Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu”., Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde “Umut Veren Genç Yetenek”, Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’nde “Genç Cadı” ödüllerini aldı.

2015 yılında 18.Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’de festivalin Festival Genç Başkanı görevini yürütürken, “Deniz Seviyesi” filmindeki rolüyle de 21. Altın Koza Film Festivali ve Milano Uluslararası Film Festivali (MIFF) ‘nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerinin sahibi oldu.

Pürtelaş’ın “Constellations/Parçacıklar” adlı oyunu, 2012 yılında Tiyatro Yanetki’nin “Yalnız Batı” adlı oyunuyla başlayan, sonrasında 2014 yılında “Savaş” oyunuyla devam eden profesyonel tiyatro hayatının üçüncü oyunudur. “Savaş” oyunundaki rolü ile Yeni Tiyatro Dergisi’nden “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünü almıştır.