Çocuk Dizisi Akça Kimdir? Merve Çağıran Kim? Merve Çağıran Kaç Yaşında?


Güncelleme: 31 Ağustos 2019 : 23:00
0

Yeni sezonda Çocuk dizisi ile izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanan genç oyuncu Merve Çağıran yeni rolünü anlattı.

Yeni yayın sezonunda Star tv’nin yeni ve iddialı dizileri arasında yer alan Çocuk dizisi geniş oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor.

Çocuk Dizisi Oyuncu Kadrosu

Başrollerinde, Nazan Kesal, Serhat Teoman, İsmail Hacıoğlu, Merve Çağıran, Ceyda Ateş Toplusoy ve Kenan Acar gibi isimlerin yer aldığı Çocuk dizisi Eylül ayı içerisinde ilk bölümü ile izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Çocuk Dizisi Künye

Çocuk dizisinin yönetmen koltuğunda Serkan Birinci oturuken senaryo yazarlıklarının ise Nazlı Sunlu Kaçan ve Hilal Yıldız birlikte yapmakta.

Dizinin hangi gün ve tarihte yayınlanacağı henüz açıklanmadı.

Çocuk dizisinin dikkat çeken isimlerinden Merve Çağıran yeni rolünün detaylarını anlattı.

Çocuk Dizisi Akça Kimdir?

Son olarak geçtiğimiz sezon Show tv’de yayınlanan ve final yapan Çarpışma dizisinde yer alan Merve Çağıran, Çocuk dizisinde Akça karakterine hayat verecek.

“Çocuk” dizisinde Merve Çağıran, kendi evladına daha iyi bir gelecek verebilmek için anneliğinden vazgeçen Akça karakterini canlandırıyor.

İlk kez bir anneyi canlandıran oyuncu yeni projesini şu sözlerle anlattı:

“Hikayede, karakterlerin zaaflarının salt kötülük olarak görülmediği, iyilikleri de kötülükleri de içlerinde barındırdıkları, bu yüzden de onları anlayabildiğimiz, empati kurabildiğimiz bir bakış açısı var.

Çocuğuna daha iyi bir gelecek verebilmek adına onu terk etmek zorunda kalan Akça’nın yaşadıkları ve hikayedeki aile çocuk ilişkileri beni çok etkiledi. Kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan Akça’nın hayatında aşka yer yok aslında.

Akça’nın Hasan’la olan hastalıklı ilişkisi hayatından aşkı çıkarmasına neden olmuş. Ta ki Ali Kemal ile yolları kesişene kadar.. Hepimiz gibi Akça’nın da aşka ihtiyacı var.

Ne kadar kaçsa da aşk bir şekilde Akça’yı içine alacak. İnandıktan sonra her şeyi göze alabilecek ve her koşulda dimdik ayakta duran bir kadın karakter Akça.”

Merve Çağıran Kimdir?

Merve Çağıran 10 Kasım 1992 yılında Balıkesir’de dünyaya geldi. Küçüklüğü ailesi ile birlikte taşındığı İzmir’de geçmiş, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini yine İzmir’de tamamlamıştır.

35.5 Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan Merve Çağıran ilk kez kamera karşısına Tek Türkiye dizisi ile geçmiştir.

Çağıran, Şefkattepe, Elde Var Hayat, Kaçak Gelinler dizilerinde rol aldıktan sonra 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar ve 2016 yılında Aşk Laftan Anlamaz projeleriyle dikkatleri üzerine çekmiştir.

2017 yılında Mert Baykal’ın yönetmenliğini üstlendiği Fi dizisinde ve Yusuf Pirhasan ile Aytaç Çiçek’in yönetmenliğini paylaştığı Kalp Atışı dizisinde yer almıştır.

Son olarak Çarpışma dizisinde Meral karakterine hayat veren Merve Çağıran bu sezon Çocuk dizisinde Akça karakterini canlandıracak.