Cingöz Recai: Bir Efsanenin Dönüşü Filmi İlk Kez Hangi Kanalda Yayınlanacak?


Güncelleme: 18 Haziran 2019 : 12:20
0

Son dönem Türk sinemasının başarılı örnekleri arasında gösterilen Cingöz Recai: Bir Efsanenin Dönüşü filmi televizyon ekranlarında ilk kez ekranlara gelecek.

Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Haluk Bilginer, Meryem Uzerli, Serkan Keskin ve Ushan Çakır gibi oyuncuları buluşturan Cingöz Recai: Bir Efsaneni Dönüşü filmi hangi kanalda yayınlanacak?

Yönetmen koltuğunda usta isim Onur Ünlü’nün oturduğu 2017 yılı yapımı Cingöz Recai: Bir Efsaneni Dönüşü filmi ilk kez Fox tv ekranlarında izleyici ile buluşacak.

Cingöz Recai: Bir Efsaneni Dönüşü filmi Fox tv’de 20 Haziran Perşembe akşamı saat 20.00’de yayınlanacak.

Peyami Safa’nın aynı isimli hikayesinden uyarlanan polisiye tarzındaki Türk filmi Cingöz Recai: Bir Efsaneni Dönüşü usta isimleri bir araya getirmesiyle dikkat çekiyor.

Cingöz Recai: Bir Efsaneni Dönüşü Filminin Konusu Ne?

Kenan İmirzalıoğlu’nun canlandırdığı Cingöz Recai yıllar sonra yeni bir soygun için ekibiyle sahalara döner. Ama bu soygunu kendi ekibiyle yapmayacaktır. Karanlık bir çeteye dahil olur ve bir teknoloji dehasının evini soymak için kılıktan kılığa, oyundan oyuna geçerek, kimsenin bilmediği gerçek hedefine yaklaşmaya başlar. Yıllardır aradığı, kişisel bir kin güttüğü Hayalet, artık ona nefesi kadar yakındır. Tabii ki başının belası Haluk Bilginer tarafından hayat verilen Baş Komiser Mehmet Rıza da peşindedir.

Cingöz Recai Oyuncu Kadrosu

Cingöz Recai filminin oyuncuları arasında Kenan İmirzalıoğlu, Meryem Uzerli, Haluk Bilginer, Serkan Keskin, Meriç Aral, Ushan Çakır, Algı Eke, Musa Uzunlar, Fatih Artman, Selim Bayraktar, Hakan Boyav, Günay Karacaoğlu, Boran Kuzum, Kenan Ece, Cem Cücenoğlu, Deniz Şen Hamzaoğlu, ve Eser Eyüboğlu yer alıyor.

Limon Yapım prodüksiyonluğunda hayata geçirilen Cingöz Recai filminin yapımcıları Hayri Aslan ve Ali Akdeniz.

Yönetmen koltuğunda Onur Ünlü’nün oturduğu filmin senaryo yazarlıklarını Pınar Bulut ile Kerem Deren yapmakta. Cingöz Recai’nin müzikleri ise Hasan Özsüt’e emanet.

İlk Ayhan Işık Canlandırmıştı

Peyami Safa’nın ünlü romanı ‘Cingöz Recai’ ilk olarak 1969’da sinemaya uyarlanmıştı. Sefa Önal’ın yönettiği filmde başrolleri Ayhan Işık ile Sema Özcan paylaşmıştı.

Cingöz Recai: Bir Efsaneni Dönüşü filmi televizyonlarda ilk kez 20 Haziran Perşembe saat 20.00’de Fox tv’de izleyici ile buluşacak.