Can Yaman Dünyanın En İyisi Seçildi!


Güncelleme: 28 Ağustos 2019 : 11:17
0

Kısa sürede televizyon dünyasının aranılan isimleri arasına girmeyi başaran Can Yaman’a büyük onur.

Son olarak Star tv ekranlarında yer alan Erkenci Kuş dizisinde boy gösteren yakışıklı oyuncu Can Yaman dünyanın en iyi ekran yüzü seçildi.

EOnline internet sitesi üzerinden düzenlenen oylamada En İyi Erkek Ekran Yıldızı kategorisinde Can Yaman birincilik ipini göğüsledi. Yaman, dünyaca ünlü pek çok aktörü geride bırakarak bu kategoride zirveye oturdu.

Dramdan komediye birçok yabancı diziye verilen ödüllerin en merakla beklenen kategorisi ise ‘TV’s Top Leading Man’ yani ‘En İyi Erkek Ekran Yıldızı’. Haziranda final yapan ‘Erkenci Kuş’ta başrol oynayan Can Yaman ilk önce dünya çapında tanınan 64 aktör arasına girdi. Bunların arasında ‘Game of Thrones’un yıldızı Kit Harrington bile vardı.

Geçen hafta bu sayı 4’e düştü. Can Yaman’ın rakipleri Amerikan dizisi ‘Supernatural’ın yıldızı Jensen Ackles, Avustralyalı Bobby Morley ve Kanadalı Daniel Levy oldu.

Can Yaman ve son 4 yıldır birinci gelen Jensen Ackles finale kaldı. ‘EOnline’ sitesi “Can Yaman’ı tanımayanlar, YouTube’da ‘Erkenci Kuş’ dizisini izleyebilirler” açıklamasını yaptı.

Oyuncuyu bu aşamaya kadar yalnız bırakmayan hayranları, final oylamasında da sosyal medyada büyük bir kampanya yürüttü. Can Yaman oyların yüzde 90.1’ini alarak 2019’un ‘En İyi Erkek Ekran Yıldızı’ seçildi.

İtalya’da Sevgi Seline Tutulmuştu

Can Yaman geçen hafta tatil yaptığı Napoli’de verdiği pozla sosyal medyayı sallamıştı. Kaldığı otelin önünde her gün genç kızlar nöbet tutmuştu.

Yarışmada 4 yıldır birinci olan Jensen Ackles birinciliği Can Yaman’a kaptırdı.

ABD’de televizyon ve eğlence dünyasının nabzını tutan ‘EOnline’ sitesi her yıl ekranın en iyilerine ödül veriyor.

‘TV Scoop’ adındaki ödüllerin adayları ve kazananları herkese açık internet oylamasıyla belirleniyor.

Can Yaman Kimdir?

8 Kasım 1989 günü İstanbul’da dünyaya gelen Can Yaman İtalyan Lisesi mezunudur. Yakışıklı oyuncu 183 cm boyunda ve 70 kilodur.

Üniversite eğitimini Yeditepe Üniversitesi hukuk bölümünde tamamlayan Yaman’ın asıl mesleği avukatlıktır. Can Yaman, Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra altı ay avukatlık yapmıştır. Futbolcu ve teknik direktör Fuat Yaman’ın yeğeni olan Can Yaman’ın ailesi Yugoslav kökenlidir.

Çevresinin ısrarı ile oyunculuğa adım atan Yaman, Cüneyt Sayıl‘dan oyunculuk eğitimi almıştır.

Can Yaman, lisanlı basketbolcu ve ayrıca Futbol, Gitar, Piyano, Bateri, Masa Tenisi, Rafting, Badminton’la ilgilenmekte ve Türkçe, Lazca, İtalyanca, İngilizce, Almanca bilmektedir.

Can Yaman’ın Yer Aldığı Projeler

Can Yaman, ilk oyunculuk deneyimini 2014 yılında Türkan Derya’nın yönetmenliğini üstlendiği Gönül İşleri dizisi ile edinmiştir.

2015 yılında Açelya Topaloğlu ile başrolü paylaştığı İnadına Aşk dizisinde rol almıştır. Dizinin yönetmenliğini ünlü yönetmen Osman Sınav üstlenmiştir.

2016 yılında başrollerinde Selen Soyder, Can Yaman, Cengiz Bozkurt, Altan Erkekli, Gül Onat, Bülent Şakrak, Mehtap Bayri, Deniz Oral ve Veysel Diker‘in yer aldığı “Hangimiz Sevmedik” adlı dizide Tarık karakterini canlandırdı.

2017 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan Dolunay dizisinde rol almıştır.

2018 yazında ise yine Star TV ekranlarında yayına başlayan Erkenci Kuş dizisinde Demet Özdemiroğlu ile başrolü paylaşmaktadır.