Can Yaman Askere Gidince Erkenci Kuş Yayınlanacak Mı?


Güncelleme: 3 Temmuz 2019 : 16:03
0

Star tv’nin sevilen romantik komedi dizisi Erkenci Kuş’un yıldızı Can Yaman askerlik görevini yerine getirmek için gün sayıyor.

Salı akşamları Star tv ekranlarında izleyici ile buluşan Erkenci Kuş dizisinin Can Yaman’ın askerlik durumu sonrası akıbeti ne olacak?

Başrollerinde Demet Özdemir ve Can Yaman’ın rol aldığı Erkenci Kuş dizisi ara mı verecek? Dizinin başrol oyuncusu Can Yaman’ın bir ay sürecek bedelli askerlik sürecinde dizi yayınlanacak mı?

Dizilerin sezon arası vermesiyle erkek oyuncular birer birer bedelli askerlik görevlerini yerine getirmek için birliklerine teslim oluyor. Çukur’un yıldızı Aras Bulut İynemli, son olarak Çarpışma’da Kerem karakterini canlandıran Alperen Duymaz, Hercai ile yıldızı parlayan Akın Akınözü ve Sen Anlat Karadeniz’in başrol oyuncusu Ulaş Tuna Astepe gibi isimler bedelli askerlik görevlerini yerine getiriyor.

Bu isimlere son olarak Erkenci Kuş’ın yıldızı genç oyuncu Can Yaman da ekleniyor. Can Yaman’ın Temmuz ayının ikinci haftası bedelli askerlik görevini yerine getirmek için birliğine teslim olacağı öğrenildi.

Can Yaman’ın askerlik görevini yapacağı süre içerisinde ise Erkenci Kuş dizisi ara vermeden yayınlanmaya devam edecek. Stok bölümleri daha önceden çekilen Erkenci Kuş dizisi Can Yaman’ın yokluğunda da onun yer aldığı bölümlerle yayınlanacak.

Ancak Can Yaman’ın askerlik için kestireceği saçı ve sakalının akıbeti ise merak konusu.

Can Yaman Kimdir?

8 Kasım 1989 günü İstanbul’da dünyaya gelen Can Yaman İtalyan Lisesi mezunudur. Yakışıklı oyuncu 183 cm boyunda ve 70 kilodur.

Üniversite eğitimini Yeditepe Üniversitesi hukuk bölümünde tamamlayan Yaman’ın asıl mesleği avukatlıktır. Can Yaman, Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra altı ay avukatlık yapmıştır. Futbolcu ve teknik direktör Fuat Yaman’ın yeğeni olan Can Yaman’ın ailesi Yugoslav kökenlidir.

Çevresinin ısrarı ile oyunculuğa adım atan Yaman, Cüneyt Sayıl‘dan oyunculuk eğitimi almıştır.

Can Yaman, lisanlı basketbolcu ve ayrıca Futbol, Gitar, Piyano, Bateri, Masa Tenisi, Rafting, Badminton’la ilgilenmekte ve Türkçe, Lazca, İtalyanca, İngilizce, Almanca bilmektedir.

Can Yaman’ın Yer Aldığı Projeler

Can Yaman, ilk oyunculuk deneyimini 2014 yılında Türkan Derya’nın yönetmenliğini üstlendiği Gönül İşleri dizisi ile edinmiştir.

2015 yılında Açelya Topaloğlu ile başrolü paylaştığı İnadına Aşk dizisinde rol almıştır. Dizinin yönetmenliğini ünlü yönetmen Osman Sınav üstlenmiştir.

2016 yılında başrollerinde Selen Soyder, Can Yaman, Cengiz Bozkurt, Altan Erkekli, Gül Onat, Bülent Şakrak, Mehtap Bayri, Deniz Oral ve Veysel Diker‘in yer aldığı “Hangimiz Sevmedik” adlı dizide Tarık karakterini canlandırdı.

2017 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan Dolunay dizisinde rol almıştır.

2018 yazında ise yine Star TV ekranlarında yayına başlayan Erkenci Kuş dizisinde Demet Özdemiroğlu ile başrolü paylaşmaktadır.