Burak Özçivit Diriliş Osman’dan Ne Kadar Kazanacak? Diriliş Osman Ne Zaman Başlayacak?


Güncelleme: 13 Eylül 2019 : 16:31
0

Yeni televizyon sezonunda atv ekranlarında yayınlanacak Diriliş Osman dizisinde rol almaya hazırlanan Burak Özçivit’in alacağı ücret dudak uçuklattı.

Geçtiğimiz sezon trt ekranlarında final yapan Diriliş Ertuğrul’un devamı olarak ekranlara gelecek olan Diriliş Osman dizisinde Burak Özçivit, Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Bey’i canlandırmaya hazırlanıyor.

Uzun bir süredir bu dizideki rolü için hazırlanan Burak Özçivit, at binmeden kılıç kullanmaya kadar pek çok eğitimden geçmişti.

Tarihteki en önemli kahramanlardan biri olan Osman Bey rolü ile kısa bir süre sonra izleyici ile buluşacak olan Burak Özçivit’in diziden alacağı ücret de belli oldu.

Özçivit, Diriliş Osman dizisinden bölüm başına 325 bin lira kazanacak. Böylece ünlü oyuncunun aylık geliri 1 milyon 300 bin liraya ulaşmış olacak.

Alacağı ücret ile şimdiden çok konuşulan Burak Özçivit’in Diriliş Osman’da nasıl bir performans sergileyeceği ise merak konusu. Dizide yakışıklı aktöre Aslıhan Karalar’ın eşlik edeceği geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

Diriliş Osman dizisinin ne zaman ekranlarda olacağı henüz açıklanmadı.

Haftanın Beş Günü Çalıştı

Dizide, Osman Bey karakterine can veren dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit, Diriliş Osman için bir yıl boyunca Bozdağ Film Platoları’nda bulunan spor ve binicilik tesislerinde Nomad Grubu’nun eğitimcisi Rahim Muradov’dan dövüş, kılıç ve aksiyon eğitimi aldı.

Özçivit, aynı zamanda uluslararası eğitmenlerden okçuluk ve at binme eğitimleri de alarak rolüne hazır hale geldi.

Haftanın beş günü sekiz saat çalışan Özçivit, koreografi eğitimlerinin yanı sıra tarihçiler ve sosyologlardan tarih ile dönemin yaşam tarzı üzerine kuramsal eğitimler de aldı.

Burak Özçivit Kimdir?

Burak Özçivit, 24 Aralık 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık Bölümü’nde okudu.

2005 yılında Best Model of Turkey seçildi. Ardından da Best Model of the World’e katılmış ve dünyanın en iyi ikinci mankeni seçilmiştir.

İlk oyunculuk deneyimini 2006 da “Eksi 18” adlı dizisinde genç komiser Murat’ı canlandırarak yaşamıştır. Kasım 2007’de sinemalarda gösterime giren Musallat isimli sinema filminde rol almıştır.

Asıl büyük çıkışını 2010 yılında rol aldığı Küçük Sırlar ve 2011 yılında Bali Bey karakterine hayat verdiği Muhteşem Yüzyıl dizileri ile yaptı.

Son olarak Star Tv ekranlarında yayınlanan Kara Sevda dizisinde rol aldı.