Bir Litre Gözyaşı Dizisi Konusu Ne? Ne Zaman Başlayacak?


Güncelleme: 14 Ekim 2018 : 23:04
2

Kanal D’nin yeni projelerinden olan Bir Litre Gözyaşı adından söz ettirecek gibi. Kore uyarlaması bir dizi olan yapım Kanal D ekranlarında olacak. Merakla beklenen Bir Litre Gözyaşı dizisinin Konusu Ne? Ne Zaman Başlayacak?

Daha önceden Kanal D’nin bir yapım üzerinden çalıştığı biliniyordu. Ancak yapım hakkında bilgiler sır gibi saklanıyordu. Kanal D’nin merak edilen projesi hakkında bilgiler yavaş yavaş gelmeye başladı. Kanal bir Kore dizisinin uyarlamasını ekranlara getirecek.

Dizinin yapımcılığını üstlenen MF Yapım’ın yeni Kore uyarlaması ‘Bir Litre Gözyaşı’nın Kanal D ekranlarında olacağı belli oldu. Dizinin konusu hakkında bilgilerde gelmeye başladı. Bir genç kızın hikayesini konu alacak dizi dram tadında ekranlarda olacak.

Dizinin konusu aslında gerçek bir hayat hikayesinden alınmıştır. Aya omurilik soğanı dejenerasyonu (hastalığın açılımı bizim özgürce hakaret etmemizi sağlayan omuriliğin yavaş yavaş yok olması demektir) hastalığına yakalandığında doktoru ondan bir günlük yazmasını ister. Böylece hastalığın ilerleyişini görecektir. Aya-Nee o günden sonra günlük tutmaya başlar. Gücünün yettiği yere kadar yazar.

Bütün yaşadıkları bu günlüklerde saklıdır. 23 mayıs 1988 yılında hayata gözlerini yumar. Ve bir dergi aracılığıyla günlükleri yayınlanmaya başlar. Bu hikâye bu günlükler sayesinde önce kitap olarak basılmış daha sonra dizisi yapılmış ve Aya-Nee’nin gerçek hayatını ekranlara yansımıştır.

Önce filmi yapılan yapımın daha sonra dizisi de çekilmiştir. Filminin konusu ise kısaca şöyledir; Aya, 15 yaşında akıllı ve sportif bir genç kızdır. Ailesinin en büyük çocuğudur. Babasının tofu dükkanı vardır ve dükkanla aynı yerde olan evlerinde yaşamaktadırlar. Aya giriş sınavına girmeden önce düşer ve Asou adlı gençle tanışır. Asou ona yardım eder ve birlikte sınava girerler.

Halbuki Asou sınava girmekten vazgeçmiştir ama Aya’yı okula yetiştirmeye çalıştığı için o da sınava girer. Aya, Higashi Lisesi’nin giriş sınavını kazanır ve evde bunu kutlarlar. Asou da aynı okulu kazanır ve aynı sınıfa düşerler. Aya basketbolu oldukça seviyordur ve bu oyunda çok iyidir.

Bir gün okula giderken feci şekilde düşer ve çenesi kanar. Bunun üzerine hastaneye giderler ve annesi eskiden hemşire olduğu için hastalıkları bilmektedir ve kızının bir zamandır farklı belirtiler gösterdiğini doktora söyler ve doktor onu muayene ettikten sonra omuriliğinin bozulduğunu tespit eder ve bu hastalığın hiç bir tedavisi olmadığını söyler. Aya bu hastalık sürecinde ailesinin ve arkadaşlarının desteği ile hayatına devam eder. Duygu yüklü olaylar o anda başlar.

Peki ülkemizde Bir Litre Gözyaşı olarak yayınlanacak olan dizi ne zaman başlayacak? Dizinin yeni sezon yapımlar arasında olacağını düşünüyoruz ve Kasım 2018 gibi ekranlarda olacaktır. Yine bilgiler geldikçe haberimiz güncellenecektir.

Bir genç kızın yaşam hikayesini ve hayatta kalmak için verdiği mücadeleyi ekrana taşıyacak olan Bir Litre Gözyaşı dizisi Kanal D ekranlarında olacak. Dizinin oyuncu kadrosu ile ilgili çalışmalarda başladı. Dizi hakkında bilgiler geldikçe haberimiz güncellenecektir. Sizler dizinin konusunu nasıl buldunuz? Ülkemizde tutacak mıdır?

[mavitext]Bir Litre Gözyaşı Dizisi Oyuncu Kadrosu Tüm Karakterler ve Rolleri için tıklayınız[/mavitext]

Bir Litre Gözyaşı Orijinal Fragman izle

2 YORUMLAR

Comments are closed.