Beren Saat’in Atiye Dizisinden İlk Tanıtım Yayınlandı! Atiye Dizisi Ne Zaman Başlayacak?


Güncelleme: 18 Kasım 2019 : 12:34
0

Dünyanın en büyük dijital dizi izleme platformu olan Netflix tarafından Türkiye’de hayata geçirilen ikinci proje olma özelliği taşıyan Atiye’nin ilk tanıtımı diziseverlerle buluştu.

Başrollerinde Beren Saat ve Mehmet Günsur’un yer alacağı Atiye dizisi görücüye çıktı!

Netflix prodüksiyonluğunda hayata geçirilen Atiye dizisinin ilk tanıtımı sosyal medya üzerinden yayınlandı ve büyük ilgiyle karşılandı.

Atiye Ne Zaman Başlayacak?

Hakan Muhafız dizisinin ardından Netflix Orijinal dizisi olarak yayınlanacak ikinci dizi olma özelliği taşıyan Atiye 27 Aralık Cuma günü izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Atiye Dizisi Oyuncu Kadrosu

Başrolünde Beren Saat’in yer alacağı Atiye dizisinin kadrosunda; Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi yer alıyor.

Atiye Dizisi Künye

Atiye dizisinin yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan otururken, senaryosunu ise Onur Güvenatam, Jason George ve Nuran Evren Sit birlikte kaleme almakta.

OG Medya tarafından hayata geçirilen dizinin yürütücü yapımcılığını daha önce Hakan: Muhafız’da da birlikte çalışan Özge Bağdatlıoğlu ve Jason George üstlenmekte.

Atiye Dizisi Nerede Çekiliyor?

Merakla beklenen Atiye dizisinin çekimleri İstanbul ve Göbeklitepe’de gerçekleştirildi.

Atiye Dizisinin Konusu Ne?

Beren Saat, Netflix dizisinde ‘özel güçleri olan’ bir kadını canlandıracak. Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan ‘Dünyanın Uyanışı’ adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, ressam Atiye’nin sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor.

Anadolu topraklarındaki bir kazı sırasında yapılan keşif, genç bir ressamın (Beren Saat) hayatını değiştirip, geçmişine dair sırların peşine düşmesine yol açacaktır.

Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar.

Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir.

Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.