Benimle Söyle Yarışması Bitiyor mu?


Güncelleme: 18 Mayıs 2019 : 20:58
0
Benimle Söyle

Yapımcılığını Medyapım’ın üstlendiği, dünyanın en yeni ve popüler şarkı yarışmalarından “All Together Now”, Türkiye’de “Benimle Söyle” adıyla Kanal D ekranında 11 Mayıs Cumartesi akşamı başlamıştı. Ancak yarışmanın 2.bölümü bu hafta yayın akışından çıkarıldı. Peki neden? İşte detaylar..

Sunuculuğunu Enis Arıkan’ın yaptığı şarkı yarışması, 100 kişilik jürisiyle oldukça ilgi çekici bir format. Birbirinden değerli jüri üyelerine ise Birce Akalay kaptanlık yapıyordu.

Benimle Söyle Nasıl Bir Formattı?

Her bölümde 10 yarışmacı, jüriyi ayağa kaldırmaya ve kendisine eşlik ettirmeye çalışacak. Gecenin en çok jüri üyesini ayağa kaldıran yarışmacısı finalist olacak. İkinci ve üçüncü başarılı yarışmacı ise, yeni bir performansla kendi aralarında mücadele edecek. Kazanan, birinciyle birlikte finalist olacak.

Dansçılardan ramazan davulcusuna, stilistlerden şan eğitmenlerine kadar kendi alanında uzmanların yer aldığı 100 kişilik jüri, müzik öğrencileri, öğretim üyeleri, müzisyenler ve şov dünyasının tüm kesimlerinden oluşacak.

Benimle Söyle Jürileri Kimlerden Oluşuyor?

100 kişilik jüriden öne çıkan isimler ise şöyle; Manga grubunun solisti Ferman Akgül, Kurtalan Ekspres’in kurucusu Ahmet Güvenç, Ayta Sözeri, Sattas grubunun solisti Orçun Sünear, duayen Türk müziği sanatçısı Melihat Gülses, gitarist Gür Akat, opera sanatçısı Cenk Bıyık, şarkıcı ve klip yönetmeni Metin Arolat, Dj Nikki Wild, operacı ikizler Sinem – Didem Balık, müzik prodüktörü Emrah Günkaya, stilist Çiğdem Doğu, trombon sanatçısı Su Doğan, sosyal medya fenomeni Caner Çalışır, müzikal oyuncusu Nebi Birgi, türkücü Hüseyin Kağıt, müzik okulu yöneticisi ve TV programcısı Yelda Kırçuval ve her biri farklı yetenek ve performanslara sahip olan şarkıcılar; Nuri Harun Ateş, Gülçin Ergül, Çağatay Akman, Can Oflaz, Genco Ecer, Ödül Turan, Seçil Gür, Ekin Su, Eylül Çekirge…

Benimle Söyle Bitiyor mu? Yarışma Neden Yayınlanmadı?

İlk bölümüyle totalde 3,06 AB’de 2,92 ABC1’de 2,60 reytingle başlayan yarışmanın çok da kötü başladığını söyleyemeyiz ancak kanal 2.bölümden itibaren yarışmanın yaz aylarında devam etmesine karar verdiğinden yarışmanın yerine Çarkıfelek yayınlanacak.