Benim Adım Melek Defne Kim? Rabia Soytürk Kimdir? Rabia Soytürk Kaç Yaşında?


Güncelleme: 9 Ekim 2019 : 13:52
0

Trt ekranlarında Çarşamba akşamları ekranlara gelmeye başlayan Benim Adım Melek dizisi genç oyuncuları ile adından söz ettiriyor.

Yayın hayatına iddialı başlayan Benim Adım Melek dizisi Trt ekranlarının iddialı yapımları arasında yerini aldı.

Başrollerinde Nehir Erdoğan, Kutsi ve Mustafa Mert Koç gibi isimlerin yer aldığı Benim Adım Melek dizisi Perşembe akşamları saat 20.00’de yeni bölümleri ile Trt ekranlarında izleyici ile buluşuyor.

Duygusal senaryosu ve geniş oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Benim Adım Melek dizisinde merak edilen oyuncuların başında Defne rolüne hayat veren genç yetenek Rabia Soytürk yer alıyor.

Benim Adım Melek Defne Kimdir?

Genç oyuncu Rabia Soytürk tarafından canlandırılan Defne karakteri Benim Adım Melek dizisinde Nehir Erdoğan’ın hayat verdiği Melek karakterinin kızını oynuyor.

Melek’in yeni bir hayat kurma mücadelesinin konu alan dizide genç oyuncu Soytürk başarılı performansıyla dikkatleri çekiyor.

Rabia Soytürk Kim?

Rabia Soytürk, 11 Mart 1996 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 23 yaşında genç oyuncu Balık burcu, 1.66 metre boyunda ve 52 kilo.

Soytürk Sağlık Koleji hemşirelik bölümü mezunudur. Sadri Alışık Kültür Merkezinde tiyatro ve oyunculuk eğitimi alarak mesleğe başladı.

Şahsiyet ile Tanındı

Başrollerini Haluk Bilginer, Cansu Dere, Hüseyin Avni Danyal, Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu ve Necip Memili’nin paylaştığı Şahsiyet dizisinde Süveyda karakterini canlandırarak ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Rabia Soytürk, şimdilerde TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan Benim Adım Melek dizisinde Defne karakterine hayat vermektedir.

Benim Adım Melek Dizisi Konusu Ne?

Benim Adım Melek dizisi, Melek’in ailesi ve çocuklarıyla hayatını yeni baştan inşa etmesini konu alıyor. Dizide bir annenin ayakta kalma çabası ve üç çocuğuyla verdiği yaşam mücadelesine dikkat çekiliyor.

Melek, yaşadıklarından dolayı üç çocuğuyla baba ocağına dönerken bir yandan gözü yükseklerde olan kızı Defne’nin (Rabia Soytürk) başına buyrukluğu ve isyankarlığıyla mücadele edip, diğer yandan oğlu Kerem’in (Ulvi Kahyaoğlu) futbol sevdası yüzünden başına gelenlerle ve kavgacı tavırlarıyla uğraşacak.

Küçük oğlu Seyit Ali (Poyraz Ar) ise her durumda mutlu olacak bir şey bulan hayat dolu karakteriyle her daim annesinin neşe kaynağı olmayı başaracak.

Sezonun en iddialı projeleri arasında gösterilen Benim Adım Melek dizisi Üs Yapım prodüksiyonluğunda hayata geçiriliyor. Yönetmen koltuğunda Cem Akyoldaş’ın oturduğu dizinini senaryosunu ise Nilüfer Özçelik ile Berfu Ergenekon birlikte kaleme alıyor. Dizinin yapımcısı ise Süreyya Yaşar Önal.