Babil Dizisinin Yayın Günü Belli Oldu! Babil Dizisi 1. Bölüm Ne Zaman? Babil Dizisi Hangi Kanalda?


Güncelleme: 7 Ocak 2020 : 14:20
0

İddialı kadrosu ile uzun süredir konuşulan Babil dizisinin ne zaman yayın hayatına başlayacağı açıklandı.

Başrollerinde Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay gibi isimlerin yer aldığı Star tv’nin iddialı dizisi Babil’in ilk bölümü hangi gün yayınlanacak?

İlginç senaryosu ve geniş oyuncu kadrosuyla adından söz ettiren Babil dizisinin ilk bölümünün 17 Ocak Cuma akşamı saat 20.00’da Star TV ekranlarında izleyici ile buluşacağı açıklandı.

Babil Dizisinin Konusu Ne?

İdealist bir ekonomi profesörü olan İrfan’ın (Halit Ergenç) hayatı, haksız yere işten atılması ve 7 yaşındaki oğlu Deniz’in (Beren Kasımoğulları) hastalanmasıyla alt üst olur.

Kapılar birer birer yüzüne kapanırken karısı Eda’nın (Nur Fettahoğlu) çocukluk arkadaşları Egemen’den (Ozan Güven) yardım istemesiyle İrfan kendisini hayal bile edemeyeceği karanlık bir maceranın içinde bulur.

Evlenmek üzereyken ayrıldığı büyük aşkı İlay’ın (Birce Akalay) tehlikeli iş adamı Süleyman’ın (Mesut Akusta) sevgilisi olarak ortaya çıkmasıyla birlikte, İrfan bu macerada aşması gereken birçok sınavla karşı karşıya kalacaktır.

Bu macera da karşısına çıkan idealist genç kız Ayşe (Aslı Enver) onun kurtarıcısı olabilecek mi?

Babil Dizisi Künye

Yeni sezonun en iddialı işleri arasında yer alması beklenen Babil dizisinin yönetmen koltuğunda Uluç Bayraktar oturmakta.

Dizinin hikaye ve senaryosu yazarlıklarını ise Nüket Bıçakçı ve Özlem Yücel yapmakta.

Babil Dizisi Oyuncuları

Babil dizisinin başrollerinde Halit Ergenç, Ozan Güven, Aslı Enver, Birce Akalay, Nur Fettahoğlu ve Mesut Akusta yer alıyor.

İki Dost, İki Düşman!

Yılın iddialı dizisi Babil’de İrfan karakterini Halit Ergenç, Egemen karakterini Ozan Güven canlandıracak. İki birbirine zıt karakterde çocukluk arkadaşı, yıllar sonra hayatlarının en büyük sınavı için yan yana gelecek.

İrfan ve Egemen’in yolları kesişiyor

İdealist, çalışkan ve dürüst bir ekonomi profesörü olan İrfan, uğradığı bir iftiranın sonucu işini kaybeder. Yaşadığı haksızlığı sindiremeden oğlu Deniz’in ölümcül hastalığı ortaya çıkar. İrfan’ın kısa sürede çocuğunun ameliyatı için gerekli olan parayı bulması gerekmektedir. Çaldığı tüm kapılar birer birer yüzüne kapanırken, İrfan’ın son bir umut olarak çocukluk arkadaşı Egemen’e gider. İki dostun yolları yıllar sonra yeniden birleştirir.

Paranın peşinde macera başlıyor

Egemen, neşeli, eğlenceli, kurnaz, İrfan’ın her anlamda tam zıttı. Çocukluğundan beri tek hayali zengin olmak. Bu uğurda elini kirletmekten, insan kullanmaktan çekinmez. İrfan para bulmak için kapısına geldiğinde Egemen bunu son bir yırtma şansı olarak görür. İki can dostu paranın peşinde karanlık bir maceraya atılırken, geçmişten gelen sır en büyük sınavları olacaktır.