Babil Dizisi Çok İddialı Geliyor! Babil Dizisi Konusu Ne? Babil Dizisi Oyuncu Kadrosu


Güncelleme: 15 Ekim 2019 : 13:14
1

Geniş ve iddialı oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Babil dizisinden ilk görseller ve tanıtım yayınlandı.

Başrollerinde Halit Ergenç, Ozan Güven, Birce Akalay, Aslı Enver ve Nur Fettahoğlu’nun yer aldığı Babil dizisi şimdiden adından söz ettirmeyi başardı.

Babil Dizisinin Konusu Ne?

Babil dizisinde de düzene karşı çıkmakta olan akademisyen İrfan’ın hikayesi ekranlara taşınacak.

İrfan (Halit Ergenç), prestijli bir üniversitede Ekonomi alanında ders veren idealist bir profesördür. Günün birinde işinden olur ve dahası oğlu pahalı bir tedavi gerektiren ölümcül bir hastalığa yakalanır. Akademide kara listeye alınan, vasıf gerektirmeyen işler dahi bulamayan İrfan çaresiz durumda kalır.

İrfan ve arkadaşı Egemen (Ozan Güven), para toplamak için emlak sektöründe bir sahtekarlığa girişirler. Kısa sürede başarılı olurlar ama kazık attıkları mafya nedeniyle her şeyi kaybederler. Öncekinden daha kötü bir duruma düşen iki arkadaş Türkiye’nin bu sefer en büyük saadet zincirini organize ederler. Yüz yılın sahtekarlığı İrfan, eşi (Nur Fettahoğlu), yakın arkadaşı ve eski nişanlısı arasında uzun süredir gömülü sırların ortaya çıkmasına sebep olur.

Babil tarihte Babiller tarafından inşa edilmiş ilk amacı tanrıya yakın olacağı düşüncesi ile başlanan inşaat daha sonraki dönemlerde güvenlik amacıyla sürdürülmüştür. Efsaneye göre Babil’de bir genç zengin bir soylunun kızın aşık olur. Ancak aralarındaki derin mesafe bu aşka engel olur. Aşıkların birbirine kavuşmak için çektikleri çileden esinlenerek uyarlanan Babil dizisi zor bir aşka kavuşmak için ölümüne mücadele eden iki aşığın yaşadıklarını efsanevi bir dille aktaracak.

Babil Dizisi Hangi Kanalda?

Dijital platform üzerinden yayınlanacak olan Babil dizisi Bein Connect kanalında izleyici ile buluşacak.

Babil Dizisi Künye

Ay Yapım prodüksiyonluğunda hayata geçirilen Babil dizisinin yönetmen koltuğunda Ezel, Kabadayı ve Çarpışma dizilerinin yönetmeni Uluç Bayraktar oturmakta. Dizinin senaryosunu ise Nükhet Bıçakçı ve Özlem Yücel birlikte kaleme alıyor.

Babil Dizisi Oyuncu Kadrosu

Türkiye’nin en ünlü oyuncularını bir araya getiren Babil dizisinin başrollerinde Halit Ergenç, Aslı Enver, Ozan Güven, Nur Fettahoğlu ve Birce Akalay gibi isimler yer alıyor.

1 YORUM

Comments are closed.