Babam Filmi Tv’de İlk Kez Hangi Kanalda Yayınlanacak? Babam Filmi Konusu Ne?


Güncelleme: 7 Haziran 2019 : 22:40
0

Türk sinemasının son döneminin gözde yapıtları arasında yer alan Babam filmi televizyon ekranlarında ilk kez izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

2017 yılında beyaz perdeye taşınan Babam filminin başrollerinde Çetin Tekindor, Erkan Kolçak Köstendil, Melisa Şenolsun ve Berker Güven yer alıyor.

Babam filmi televizyonda ilk kez hangi kanalda yayınlanacak?

Türk sinemasının son dönem yapıtları arasında öne çıkan Babam filmi ilk kez atv ekranlarında izleyici ile buluşacak.

Atv kanalında yayınlanacak olan Babam filmi 9 Haziran Pazar günü saat 20.00’de ekranlarda olacak.

Durak Film tarafından hayata geçirilen Babam filminin yönetmen koltuğunda Nihat Durak oturmakta. Filmin senaryosunu ise Nihat Durak ile Nail Pelivar birlikte kaleme aldı.

Babam Filminin Konusu Ne?

Yusuf Tunalı sardalya konserve fabrikası sahibidir. Batmakta olan fabrikayı kurtarmaya çalışan Yusuf Tunalı, karısı vefat edince, zihinsel engelli oğlu Arif’le baş başa kalır. Oğlunu, engeli sebebiyle yıllardır kabullenememiş Yusuf için, bu durum büyük bir sınav olacaktır. Genç öğretmen Feride ise atanamadığı için Yusuf’un fabrikasında çalışmaya başlar. Arif, Feride’nin ilgisiyle kabuğundan çıktıkça, Yusuf’un da Arif’e olan bakışı değişir. Yusuf, Feride ve Arif’in yaşadıkları, çevrelerinde olup bitenler bu üç insanı birbirine daha da yakınlaştırır. Yusuf, içinde saklı olan iyi insanı Feride ve oğlu Arif’in etkisiyle gün yüzüne çıkarmaya başlar. Dertleri ve sorumlulukları Yusuf’un sürpriz kararlar almasına yol açar.

Babam Filmi Oyuncu Kadrosu

Babam filminin oyuncuları arasında; Çetin Tekindor, Berker Güven, Melisa Şenolsun, Erkan Kolçak Köstendil, Ali İhsan Varol, Cezmi Baskın, Seray Gözler, Ali Düşenkalkar, Güner Özkul ve Ebru Şahin gibi isimler yer alıyor.

Berker Güven Kimdir?

Berker Güven 7 Eylül 1994 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Başak burcu olan yakışıklı oyuncu 1,80 boyunda ve 77 kilo. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nden mezun olarak eğitim hayatını tamamladı.

Ödüllü Oyuncu

Bir Tiyatro’da sahnelenen “Yen” adlı oyunda yardımcı erkek oyuncu rolünde yer alan Berker Güven, bu rolü ile ödül almıştır. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde Yen adlı tiyatro oyunundaki performansıyla Üstün Akmen Genç Oyuncu Ödülü’nü almıştır.

Sinema perdesinde ilk göründüğü iş 2017 yılı yapımı olan Babam filmi oldu. Güven filmde Arif karakterine hayat verdi. Berker Güven bu filmdeki rolüyle 2017 yılı Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro oyuncuları ödülünde Jüri tarafından gelecek vaad eden genç oyuncu ödülüne layık görüldü.

Vatanım Sensin’le Tanındı

Daha sonra yine aynı yıl Halit Ergenç, Bergüzar Korel ve Onur Saylak’ın baş rollerini paylaştığı Kanal D dizisi Vatanım Sensin’de Aleksi karakterini canlandırdı. Bu rol ile geniş kitlelerce tanındı.

Berker Güven şu sıralar başrollerinde Fikret Kuşkan, Deniz Uğur, Mine Tugay, Ozan Dolunay ve Ceren Yılmaz gibi isimlerin yer aldığı Zalim İstanbul dizisinde Nedim karakterine hayat vermektedir.