Azize Dizisi Ne Zaman Başlayacak? Azize Dizisinin Konusu Ne? Azize Dizisi Oyuncu Kadrosu


Güncelleme: 16 Ekim 2019 : 17:32
0

Kanal D ekranlarında izleyici ile buluşmaya hazırlanan Azize dizisinin detayları netleşmeye başladı.

Yeni sezonun iddialı yapımları arasında yer alan ve Buğra Gülsoy ile Hande Erçel’i başrollerde buluşturan Azize dizisinin kadrosunda kimler var?

İlk tanıtımı sosyal medya üzerinden ve Kanal D ekranlarında dönmeye başlayan Azize dizisinin çekimleri de başladı.

Azize Dizisi Oyuncu Kadrosu

Geniş oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Azize dizisinin başrollerinde Hande Erçel ve Buğra Gülsoy yer alırken Cenk Kangöz, Selen Öztürk, Başak Daşman, Tugay Mercan, Duygu Sarışın, Mustafa Yıldıran, Mustafa Avkıran, Asuman Çakır (Aynur), Serkan Altıntaş, Zeynep Kızıltan (Gül), Orhan Kılıç, Cenk Kangöz, Çukur’da Paşa karakterine hayat veren Çetin Sarıkartal da kadroda yer bulan diğer isimler oldu.

Azize Dizisi Konusu Ne?

Azize dizisi imkânsızlıklara meydan okuyan tutkulu bir aşk hikâyesini konu alıyor.

Hande Erçel, dizide anne ve babasının intikamını almaya çalışan Azize’yi canlandıracak. Buğra Gülsoy ise Azize’nin ailesini dağıtan Alpanlar’ın oğlu Kartal’a hayat verecek. Azize ve Kartal’ın birbirine âşık olması dengeleri değiştirecek. Azize, aşkı ve intikamı arasında kalacak.

Azize Dizisi Künye

Süreç Film yapımcılığında hayata geçirilen Azize dizisinin senaryosunu Emre Özdür, Başar Başaran ve Meryem Gültabak birlikte kaleme alıyor.

Yönetmen koltuğunda Volkan Kocatürk’ün oturduğu Azize dizisinin ne zaman yayınlanacağı ise henüz belli değil.

Hande Erçel Kimdir?

Hande Erçel, 24 Kasım 1993 yılında Balıkesir’in Bandırma ilçesinde dünyaya geldi. 26 yaşındaki genç oyuncu Yay burcu. Hande Erçel 1.75 metre boyunda, 55 kilo.

İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Geleneksel Türk Sanatları bölümünde eğitim gördü.
Hande Erçel, oyunculuğa 2013 yılında Çalıkuşu dizisi ile başladı. Bu dizide Zahide karakteriyle dikkatleri üzerine çekti.

Hande Erçel, 2015 yılında Azerbaycan’da düzenlenen Miss Cilivaliton of the World yarışmasına katılıp ikinci oldu.

Asıl büyük çıkışını ise Güneşin Kızları filmi ile yakalayarak geniş kitlelerce tanındı. Aşk Laftan Anlamaz, Siyah İnci gibi dizilerde de rol alan Hande Erçel, son olarak TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan Halka dizisinde Müjde karakterine hayat verdi.