Azize Dizisi Ekran Macerasına Başlıyor! Azize Dizisi Kim Kimdir? Azize Dizisi Oyuncuları


Güncelleme: 19 Kasım 2019 : 17:16
0

Yeni sezonun iddialı projeleri arasında yer alan Azize dizisi ilk bölümüyle ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

Başrollerinde Buğra Gülsoy ve Hande Erçel’in yer aldığı Azize dizisi güçlü ve geniş oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor.

İmkansızlıklarla dolu tutkulu bir aşk hikayesini konu alan Azize dizisinin ilk bölümü 19 Kasım Salı akşamı saat 20.00’de dizi severlerle buluşacak.

Azize Dizisi Kim Kimdir?

AZİZE GÜNAY (Hande Erçel) : Babasının intikamını almak için babasını öldüren mafya ailesi Alpanlar’ın içine sızar. Kartal Alpan’a aşık olunca amacına ulaşmak için kendisi ile de mücadele etmeye başlar.

KARTAL ALPAN (Buğra Gülsoy) : Alpanların oğludur. Ailesinin güvende olması için çabalamaktadır. Babasının mafyatik ilişkilerine karşı isteksiz olduğu halde yeri geldiğinde bu işlerde babasının tahtını zorlayacak kadar yetenekli ve zeki bir veliahttır.

BALKAN ALPAN (Mustafa Yıldıran): Kartal’ın abisi, Azize’nin babasını vuran kişidir. Yıllar önce bu sebeple hapse girmiş, gençliğini hapiste geçirmiştir. Hapisten çıktığında Karakaya ailesinin de başına geçecektir.

BARBAROS KARAKAYA (Mustafa Avkıran): Uğruna, kızı Yıldız’ın hayatını bile hiçe saydığı koltuğu için yapmayacağı kötülük yoktur. Kötülüklerini yaparken Komiser Okan’ı da kullanacaktır.

ASYA GÜNDOĞAN (Duygu Sarışın): Mafya ailelerinin içindeki tek kadın liderdir ve en gençleridir. Kartal’ın kendini anladığını düşündüğü nadir insanlardandır. Azize-Kartal aşkının engellerinden biridir.

TUNA ALPAN (Selen Öztürk): Kartal’ın halasıdır, ailedeki iç işler ondan sorulur.

OKAN (Tugay Mercan): Azize’nin Alpanlar tarafından öldürülen baş komiser babasının yardımcısıdır. Azize’ye sahip çıkmış, Azize büyüdükten sonra da ona âşık olmuştur.

YILDIZ ALPAN (Başak Daşman): Barbaros Karakaya’nın kızıdır aynı zamanda Balkan’ın eşidir.

İSKENDER ALPAN (Çetin Sarıkartal): Alpan ailesinin reisi, nam salmış bir mafya babasıdır. Yeraltı dünyasının en güçlüsü olmak istemektedir.

ADNAN BARDAR (Orhan Kılıç): Bardar ailesinin başındadır. Tuna’nın eski gizli sevgilisidir.

OSMAN TARVAN (Cenk Kangöz): Yeraltı dünyasının sosyeteye de mensup olan Tarvan ailesinin başıdır. Birinin izi bulunacaksa, bağlantıları çözülecekse, Osman’dan yardım istenir.

Azize Dizisi Konusu Ne?

Azize dizisi imkânsızlıklara meydan okuyan tutkulu bir aşk hikâyesini konu alıyor.

Azize Dizisi Künye

Süreç Film yapımcılığında hayata geçirilen Azize dizisinin senaryosunu Emre Özdür, Başar Başaran ve Meryem Gültabak birlikte kaleme alıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Volkan Kocatürk oturmakta.