Avlu Dizisinden Flaş Transfer! Avlu Dizisi Nerede Yayınlanacak?


Güncelleme: 12 Haziran 2019 : 16:46
0

Star tv’nin iki sezondur beğeniyle izlenen ancak geçtiğimiz ay sezon finali yaparak televizyon ekranlarına veda eden yapımı Avlu’dan sürpriz bir haber geldi.

Başrollerinde Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse ve Nergis Öztürk gibi önemli isimleri buluşturan Avlu diziş her Perşembe akşamı Star tv’de izleyici ile buluşuyordu. Ancak dizi geçirdiği iki sezonun ardından geçtiğimiz ay final yaparak ekranlara veda etme kararı almıştı.

Avlu dizisinin internet üzerinden yayınlanmaya devam edeceği iddia edilmiş ancak kesin bir açıklama yapılmamıştı. İnternet üzerinden hangi dizi izleme platformundan izleyici ile buluşacağı belli olmayan Avlu dizisinden yeni haber!

Netflix’ten Avlu Hamlesi

Avlu dizisinin yapımcısı Hayri Aslan’ın bir bir süredir internet üzerinden en büyük dizi izleme platformu olan Netflix ile görüşme halinde olduğu ortaya çıktı. Henüz Star tv’de dizi yayınlanırken başlayan görüşmelerin olumlu sonuçlanması bekleniyor.

Yapımcılar ile Netflix anlaşmaya varırsa büyük beğeni ile izlenen Avlu dizisinin yeni bölümleri önümüzdeki sezon yeniden izleyici ile buluşabilir.

Demet Evgar’dan Açıklama Geldi

Dizinin başrol oyuncusu Demet Evgar yaptığı açıklama ile Avlu dizisinin Netflix’te yayınlanacağını doğruladı. Demet Evgar, konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Dizimiz Netflix Original’a satıldı. Netflix tarihinde bir ilk aslında… Baştan itibaren yapımında bulunmadığı bir işi Netflix Original olarak almıyor, Netflix olarak alıyor. O yüzden çok gurur duyuyorum” dedi.

Bakalım Avlu dizisinin üçüncü sezonunun çekimleri ne zaman başlayacak ve Netflix üzerinden ne zaman dizi severler ile buluşacak.

Avlu, Netflix’in Hakan Muhafız ve Atiye’den sonra yayınlayacağı üçüncü dizi projesi olma özelliğine sahip olacak.

Avlu Dizisi

Avlu dizisinin yapımcılığını Limon Film üstlenmekte. Avlu’nun yönetmen koltuğunda ise Yüksel Aksu, Hülya Gezer ve Şafak Bal birlikte oturmakta.

Avlu dizisinin senaryosunu Özlem Havuzlu ve Ahmet Köseoğlu birlikte kaleme alırken dizinin müzikleri ise Sertaç Özgümüş ve Aytaç Özgümüş’e emanet.

Avlu Dizisi Oyuncu Kadrosu

Avlu dizisinin baş rollerinde ise; Demet Evgar, Ceren Moray, Deniz Barut, Nursel Köse, Nergis Öztürk, Kenan Ece, Ushan Çakır, Çağdaş Onur Öztürk, Onuryay Evrentan Atasalihi, Tuğrul Tülek, Ayten Uncuoğlu, Şeyla Halis, Ertan Saban, Ayça Damgacı ve Selen Seyven yer almakta.

Avlu Dizisi Konusu

Avustralya dizisi Wentworth’un yasal uyarlaması olan “Avlu” yılların sağır kaldığı adaleti kendisi sağlamaya çalışmış bir kadının ceza evine girişinin hikayesidir. Dizide mahkum kadınların, mutsuzluğun acı ile yarıştığı Karakuyu’da kendi düzen ve hukuklarıyla verdikleri yaşam mücadelesi konu edilmektedir.